Prezydent Andrzej Duda na charytatywnych zawodach (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Wczoraj Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny wziął udział w 12 h Slalom Maraton na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem.

- Cieszę się ogromnie, że mogłem przyjechać, wiecie Państwo, że narciarstwo alpejskie jest takim moim ulubionym, ukochanym sportem, jest w jakimś sensie także moim hobby. Więc to, że możemy się tutaj spotkać, że mogę z Państwem być, to jest dla mnie, nie tylko ogromna przyjemność, ale też wielki zaszczyt spotkać się z naszymi zawodnikami - powiedział prezydent, który co roku bierze udział w 12 h Slalom Maraton w Zakopanem.

Prezydenta przywitał burmistrz Zakopanego Leszek Dorula wręczając mu kosz pełen oscypków. Na nartach z samorządowców wystartował Piotr Bąk, starosta tatrzański i wójt Kościeliska Roman Krupa.

Slalom Maraton to zawody otwarte dla wszystkich amatorów i miłośników narciarstwa oraz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Celem sportowym imprezy jest próba pobicia Rekordu Polski w 12-godzinnym, drużynowym slalomie oraz pokonanie rekordowego dystansu na obu slalomach, aby pozyskać proporcjonalnie rekordowe wsparcie dla podopiecznych Fundacji HANDICAP Zakopane.

- Cieszę się, że po raz kolejny się spotykamy, że nasi wspaniali zawodnicy, mistrzowie są znowu z nami na tych wspaniałych zawodach po to, by tutaj przez 12 godzin, przez czas tego narciarskiego maratonu zjeżdżać na Polanie Szymoszkowej, by zebrać środki na kolejny rok edukacji przez sport, rehabilitacji przez sport dla dzieci z niepełnosprawnościami, dla młodzieży z niepełnosprawnościami - mówił Andrzej Duda.

ms/r/
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama