Unihokej. Totalny bój

NOWY TARG. Kiepska nawierzchnia i oświetlenie w hali na Skarpie nie przeszkodziło dobrym aktorom w stworzeniu świetnego widowiska, godnego unihokejowego mistrza i wicemistrza kraju Kibice (frekwencja dopisała) opuszczali halę usatysfakcjonowani. - Takie mecze częściej chciałoby się oglądać – można było podsłuchać.

Szalone wręcz tempo, różnego autoramentu akcje (zespołowe i indywidualne, kombinacje dwójkowe i trójkowe) wiele przemyślanych strzałów, brawurowe interwencje bramkarzy, kapitalne bramki - Kasperka z powietrza, Wronki i Podrazy, kuriozalny gol Sądera z zerowego kąta, czy Subika przy „asyście” bandy. Dwa wręcz niespotykane zagrania tyłem P. Ligasa i wiele innych niepowtarzalnych zagrań. A przede wszystkim walka, chwilami przypominająca totalny bój na wyniszczenie. Te właśnie elementy dominowałby przez pełne 60 minut.

Bandy i kości trzeszczały. Co rusz, ktoś wędrował na ławkę kar, oczywiście niezadowolony z sędziowskiego werdyktu. Aż sześć goli padło w przewadze. Nie opłacało się faulować, bo słono to kosztowało. Przekonali się o tym wicemistrzowie kraju w trzeciej tercji. Co prawda goli w osłabieniu nie stracili, ale przeciwko nim podyktowane zostały dwa rzuty karne. Pierwszego nie wykorzystał Podraza, a drugi kapitalnie wykonał Żuk. Górale wtedy objęli prowadzenie 7:5 i byli „na koniu”. I nie zostali z niego zrzuceni.

W trzeciej odsłonie Górale zaimponowali zimną krwią. Gdy w końcówce meczu głowy im się zagotowały ( stracili gola na 6:8) Dominik Siaśkiewicz wziął czas i wrzasnął: „wyłączcie emocje”. Wyłączyli. Szarotka, 2 minuty i 32 sekund przed syreną, wycofała bramkarza, zagrała va banque, ale wtedy ujawniła się mądrość w grze Górali, co w połączeniu z bezgranicznym poświęceniem wszystkich bez wyjątku zawodników spowodowało w pewnym momencie bezsilność i nerwowość w obozie przeciwnika. Dobił wicemistrzów Wronka, strzałem do pustej bramki.

Worwa Szarotka Nowy Targ – Madex Górale Nowy Targ 6:9 (2:2, 3:3, 1:4)
6:9 Wronka 58:31 do pustej.

Worwa Szarotka: Bujak – Kasperek (2), Ryś, Bocheński, Chlebda, Luberda (4) – Kwak, P. Ligas (4), T. Ligas, Augustyn 94), Ossowski (2) – Spyra.

Madex Górale: Pawlik ( 2+10 ; 22:50 – 40:00 P. Brzana) – Gotkiewicz, Subik, Podraza, Wronka, Siaśkiewicz – Garb (4), Barszczewski (2), T. Brzana (2), Żuk, Tynus (2) – Turwoń, Cholewa, Fryźlewicz, Sader, Widurski – Bryniarski.