Wielki finał Pucharu Zakopanego

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Warunki nie były łatwe, wiał silny wiatr, ale organizatorzy i uczestnicy finałowych zawodów Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim na Polanie Szymoszkowej dali radę. Na stoku panowały niezwykłe emocje i wspaniała sportowa rywalizacja zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.

Zawody, zorganizowane przez Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane oraz zakopiańskie stacje narciarskie – Ośrodek Narciarsko Rekreacyjny Harenda, PKL Kasprowy Wierch i Stacja Narciarska Szymoszkowa zakończyły tegoroczną walkę o Puchar Zakopanego dla narciarzy-amatorów. W zawodach wzięło udział 84 dorosłych narciarzy i 138 dzieci startujących w ramach XLV Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w Narciarstwie Alpejskim, w tym podopieczni Fundacji Handicap Zakopane.

W ceremonii rozdania nagród udział wzięli Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane Agnieszka Nowak-Gąsienica, Prezes Spółki zarządzającej wyciągiem na Polanie Szymoszkowej Jan Walkosz Jambor oraz Członek Zarządu PKL Łukasz Garlak.

Dla zwycięzcy, którym w tym roku został Piotr Misiorek z Kielc uzyskując identyczne czasy w obu przejazdach i 31 najlepszych zawodników tegorocznej edycji Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim partner strategiczny Medical Art Clinic Podhale przygotował vouchery o łącznej wartości 30 tysięcy złotych. Dodatkowo zwycięzcy klasyfikacji generalnej otrzymali od Partnera wydarzenia, marki Salomon wspaniałe nagrody rzeczowe. Łączna pula nagród podczas tegorocznej edycji zawodów przekroczyła 50 tysięcy złotych.

Zawody były również dobrą okazją, by włączyć się do bardzo ważnej akcji pomocy dla 6-miesiecznej Nadii, która choruje na SMA i pilnie potrzebuje podania terapii genowej. Wciąż na ten cel brakuje ponad 9 mln zł.

Zwyciężył Piotr Misiorek z Kielc, drugie miejsce zajął Grzegorz Hussar z Ustronia, trzecie - Alfred Biel ze Skoczowa.

Kolejne miejsca zajęli: Dominik Trojanowski z Witowa, Michał Biernacik z Zakopanego, Szymon Gąsienica z Zakopanego, Przemysław Gał z Małego Cichego, Michał Kossek z Bukowiny Tatrzańskiej, Arkadiusz Kolka z Żernicy i Bogusław Hussar z Ustronia. Drugą dziesiątkę otwiera najlepsza z kobiet Katarzyna Płocieniak z Wrocławia.

opr.s/ zdj. Marcin Szkodziński
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama