Ćwierćfinały play-off PHL. GieKSa pokonała jastrzębian

W czwartek, 23 lutego odbyły się cztery mecze fazy play-off sezonu 2022/23. Comarch Cracovia i Tauron Re-Plast Unia Oświęcim wygrały po raz drugi swoje mecze. W hitowym starciu w Satelicie obrońcy tytułu mistrzowskiego poradzili sobie z JKH GKS Jastrzębie. Zwycięstwo odniósł także GKS Tychy.

W Katowicach przy głośnym dopingu kibiców GieKSa stoczyła bój z drużyną prowadzoną przez Roberta Kalabera. Po pierwszej tercji było 2:0 dla gospodarzy, a pierwsza bramka padła w zaskakujących okolicznościach – bramkarz Bence Balizs wybijając krążek trafił prosto w Patryka Krężołka, guma odbiła się od gracza GKS Katowice i wpadła do bramki. Drugą tercję wygrali goście, ale w decydującej znowu górą byli miejscowi. Mecz zakończył się wynikiem 5:2.

Bardzo zacięte i emocjonujące starcie oglądali kibice na Stadionie Zimowym. Trzecia drużyna sezonu zasadniczego GKS Tychy trafił na dobrze grający zespół z Sanoka. Gospodarze minimalnie wygrali.

Unia wygrała mecz numer 2, a Pavel Padakin znowu wpisał się na listę strzelców. W czwartek ukraiński napastnik zaliczył dublet. Podobnie, jak w środę, bramkarz Kevin Lindskoug zachował czyste konto. Zgodnie z przewidywaniami również Comarch Cracovia w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzi z Zagłębiem 2-0.

W piątek, 24 lutego czekają nas dwa spotkania, mecze w Tychach i w Katowicach. Obydwa starcia będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.