Play-off PHL. GieKSa lepsza od JKH. Dziś decydujący mecz

W niedzielę, 5 marca na lodowisku Jastor odbył się szósty mecz ćwierćfinałowy w parze JKH GKS Jastrzębie – GKS Katowice. Obrońcy tytułu mistrzowskiego wygrali w dogrywce 2:1. W serii do czterech zwycięstw jest 3-3. Dziś w Satelicie odbędzie się decydujące starcie. Zwycięzca zagra w półfinale z Comarch Cracovią.

To był kolejny bardzo emocjonujący mecz w śląskiej parze. Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej bramkę dla gości zdobył 19-letni Piotr Ciepielewski. JKH wyrównał w 53. minucie, po celnym trafieniu Raivo Freidenfeldsa, który we wcześniejszym meczu, wygranym przez jastrzębian 3:2 także wpisał się na listę strzelców. Po 60. minutach było 1:1. W dogrywce złotego gola strzelił Grzegorz Pasiut.

Decydujące spotkanie odbędzie się dziś, 7 marca w Satelicie. Zwycięzca zapewni sobie awans do półfinałów i zmierzy się z Comarch Cracovią.