GKS Katowice awansował do półfinału Polskiej Hokej Ligi

We wtorek, 7 marca na lodowisku Satelita w Katowicach odbył się siódmy mecz ćwierćfinałowy w parze GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie. Obrońcy tytułu mistrzowskiego pokonali gości aż 6:2, zwyciężyli w serii 4-3 i awansowali do półfinału, gdzie zmierzą się z Comarch Cracovią. Pierwszy mecz już w czwartek.

Miejscowi dominowali od pierwszych minut, pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 2:1, po drugiej było już 5:2. Bohaterami wtorkowej konfrontacji byli Mateusz Bepierszcz i Brandon Magee. Polak i Kanadyjczyk zaliczyli dublet. Pod koniec spotkania wynik ustalił Hampus Olsson, który wpakował krążek do pustej bramki.

W półfinale rywalem GieKSy będzie Comarch Cracovia, mistrz sezonu zasadniczego. W drugiej parze Tauron Re-Plast Unia Oświęcim zagra z GKS Tychy. Mecze będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.