Przed nami 76. edycja Pucharu PKL na Kasprowym Wierchu

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Na ten moment czeka wieku miłośników narciarstwa! Już w sobotę 1 kwietnia – to nie żart – Polskie Koleje Linowe zapraszają wszystkich amatorów sportów zimowych do wzięcia udziału w kolejnej, 76. edycji Pucharu PKL w Narciarstwie Alpejskim.

W rywalizacji udział może wziąć każdy, kto ma ukończone 18 lat oraz wcześniej zarejestruje swój start.

Puchar PKL na Kasprowym Wierchu, to już historyczna impreza, której początki sięgają 1945 roku. W zawodach wystartować mogą pełnoletni narciarze, którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stroniewww.pkl.pli prześlą go w terminie do 29 marca na adres zawody@pklsa.pl, a także dokonają opłaty wpisowej, która obejmuje start w zawodach oraz całodzienny skipass i ubezpieczenie.

Czas więc smarować narty i włączyć się do wspólnej zabawy, bo przed nami niezapomniane emocje!

Uczestnicy Pucharu PKL będą rywalizować w różnych grupach wiekowych. W zawodach mogą startować osoby uprawiające narciarstwo amatorsko, jak i byli zawodnicy, którzy skończyli karierę sportową nie dalej niż trzy lata temu.

Każda z edycji Pucharu PKL co roku gromadzi na Kasprowym Wierchu miłośników narciarstwa i rywalizacji sportowej. Uczestników przyciągają wyjątkowe warunki panujące na trasie narciarskiej w Kotle Gąsienicowym, niesamowita atmosfera, sportowa adrenalina, a także atrakcyjne nagrody. W każdej grupie wiekowej zwycięzcy otrzymają puchary, vouchery, a także zostaną nagrodzeni sezonowym skipassem na Kasprowy Wierch. Dodatkowo w tym roku spośród wszystkich uczestników zostaną wylosowane nagrody specjalne.

- Zapraszamy wszystkich miłośników narciarstwa do wzięcia udziału w 76. edycji zawodów Puchar PKL. Warunki na Kasprowym Wierchu są bardzo dobre i szykuje się niezapomniane wydarzenie. Mamy nadzieję, że udział w tych kultowych już zawodach, organizowanych na trasie w Dolinie Gąsienicowej, będzie dla uczestników niezapomnianym przeżyciem i sposobem na spotkanie w gronie narciarzy i miłośników Kasprowego Wierchu
– mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Puchar PKL – kultowe zawody z tradycją  
Puchar PKL na Kasprowym Wierchu to zimowe wydarzenie o długiej tradycji. To również jedna z najstarszych imprez narciarskich w Polsce.Pierwsza ich edycja została rozegrana 1945 roku i choć od tamtego czasu minęło 76 lat, to zawody wciąż cieszą się zainteresowaniem i sporym entuzjazmem.


76. Puchar PKL
Początkowo trasa, na której rywalizowali ze sobą zawodnicy, przebiegała z Kasprowego Wierchu nartostradą do Kuźnic. Dopiero z czasem jej przebieg został zmieniony i zawody rozgrywane są na trasie slalomowej w Dolinie Gąsienicowej. W pierwszych rozgrywanych zawodach Puchar PKL walczyli ze sobą wszyscy – zarówno amatorzy, jak i profesjonalni zawodnicy.


Zapraszamy na 76. Puchar PKL na Kasprowy Wierch
Do dziś Puchar PKL jest gwarancją niezapomnianych emocji, a zawody przyciągają miłośników narciarstwa na Kasprowy Wierch.

Formularz zgłoszeniowy na 76. Puchar PKL

Regulamin zawodów
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama