Półfinały Polskiej Hokej Ligi. Tyszanie pokonali Unię

W środę, 15 marca GKS Tychy pokonał w trzecim meczu półfinałowym PHL Tauron Re-Plast Unię Oświęcim. O wygranej gospodarzy przesądziła kapitalna trzecia tercja, w której tyszanie strzelili pięć goli. W serii do czterech zwycięstw jest 1-2. W czwartek na Stadionie Zimowym mecz numer cztery, który rozpocznie się o godz. 18.

W środę na Stadionie Zimowym po dwóch tercjach było 2:0 dla Unii. Pod koniec pierwszej tercji gola strzelił Alexander Szczechura. W 33. minucie wynik podwyższył Krystian Dziubiński. Zmartwieni kibice tyskiej drużyny w trzeciej tercji mieli bardzo dużo powodów do radości. Tyszanie w ciągu niewielu ponad trzech minut strzelili trzy gole! Autorem pierwszego trafienia był Jean Dupuy i na bramkę Unii ruszyły huraganowe ataki. W 47. minucie było już 3:2 dla miejscowych. W ostatnich minutach Ślązacy jeszcze dwukrotnie umieścili krążek w pustej bramce i ostatecznie wygrali 5:2.

W czwartek w Tychach mecz numer cztery. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 i będzie transmitowane na platformie polskihokej.tv.