Półfinały Polskiej Hokej Ligi. Czeka nas siódmy mecz Unia – GKS Tychy

Na Stadionie Zimowym odbył się szósty mecz w parze GKS Tychy – Tauron Re-Plast Unia Oświęcim. Miejscowi wygrali 5:4 po dogrywce i w serii do czterech zwycięstw jest 3-3. Decydujący mecz odbędzie się w środę, 22 marca na lodowisku w Oświęcimiu.

Początek należał do gospodarzy. Po pierwszej tercji było 2:0. Bramki dla śląskiej drużyny zdobyli Mateusz Gościński i Bartłomiej Jeziorski. Na początku drugiej tercji Tommi Laakso strzelił gola dla Unii, ale dobrze dysponowani tyszanie podwyższyli wynik na 3:1. W trzeciej tercji znowu mnóstwo się działo. Unia strzeliła trzy gole i wyszła na prowadzenie! Ale Filip Komorski doprowadził do remisu. W dogrywce także Komorski był pierwszoplanową postacią. Reprezentant Polski objechał bramkę i wpakował krążek do siatki. Decydujący mecz odbędzie się w środę, 22 marca na lodowisku w Oświęcimiu. Spotkanie będzie transmitowane na platformie polskihokej.tv a bilety na ten mecz kupić można na www.biletynahokej.pl.

We wtorek, 21 marca o godz. 18:30 rozpocznie się mecz Comarch Cracovii z GKS Katowice. W tej parze jest 3-3 i poznamy pierwszego finalistę. Spotkanie będzie transmitowane na platformie polskihokej.tv

Wynik i Terminarz półfinałów play-off Polskiej Hokej Ligi 2023

Półfinały (do 4. zwycięstw)

Poniedziałek, 20 marca

GKS Tychy – Tauron Re-Plast Unia Oświęcim 5:4 w dogrywce (2:0, 1:1, 1:3, d. 1:0)

Gościński 5, Jeziorski 12, Nilsson 31, Komorski 57, 63 - Laakso 27, Da Costa 48, Pangelov-Yuldashev 50, Dziubiński 52

Stan rywalizacji: 3-3