Puchar Polskich Kolei Linowych (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Kolejna, 76. edycja Pucharu PKL, podczas której entuzjaści sportów zimowych mogli spotkać się na Kasprowym Wierchu i spróbować swoich sił w narciarstwie alpejskim, była znakomitą zabawą. W kultowych zawodach – organizowanych przez Polskie Koleje Linowe – w tym roku udział wzięło pięćdziesięciu zawodników.

Pełnoletni uczestnicy, którzy wcześniej zarejestrowali swój start, rywalizowali ze sobą na trasie w Dolinie Gąsienicowej o puchar, vouchery oraz nagrodę główną – sezonowy skipass.

W rywalizacji swój udział zgłosiło łącznie 50 osób. Zgodnie z tradycją i regulaminem zawody były podzielone na dwie grupy. W pierwszej uczestnikami byli pracownicy PKL, a w drugiej pozostałe osoby, które zarejestrowały swój start.
Podczas tegorocznych zmagań najmłodszy uczestnik zawodów miał 18 lat, a najstarszy 66. Zwycięzcy oprócz pucharów otrzymali atrakcyjne nagrody między innymi sezonowe skipassy na Kasprowy Wierch oraz vouchery. Dodatkowo spośród wszystkich uczestników zawodów rozlosowane zostały nagrody specjalne.

- Gratulujemy zwycięzcom 76. Edycji Pucharu PKL, a wszystkim uczestnikom zawodów dziękujemy za udział i wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że tegoroczna rywalizacja na Kasprowym Wierchu będzie dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i miłym wspomnieniem. Oczywiście sezon narciarski na Kasprowym Wierchu jeszcze się nie kończy. Zapraszamy wszystkich miłośników sportów zimowych do naszego ośrodka, gdzie wciąż panują bardzo dobre warunki do jazdy na nartach – mówił Łukasz Garlak z zarządu PKL.

W 76. edycji Pucharu PKL w narciarstwie alpejskim w klasyfikacji kobiet najlepsza okazała się Małgorzata Tlałka-Długosz, na drugim miejscu uplasowała się Magdalena Stoch, trzecie miejsce zajęła Karolina Klimek.

Mężczyźni podzieleni zostali na II grupy wiekowe. W I grupie na podium, ze względu na przelicznik wiekowy stanęli: Maciej Bartman zajmując I miejsce, Maciej Ćwikła z II miejscem oraz Dominik Trojanowski na III miejscu. Z kolei w II grupie wiekowej zwyciężył Wojciech Gajewski, na II miejscu znalazł się Michał Biernacik, a podium zamknął Andrzej Piksa.
Wśród pracowników PKL w grupie kobiet najlepsza okazała się Monika Wardas, II miejsce zajęła Paulina Walczak. Męska część zawodników została podzielona na III grupy wiekowe. W pierwszej najlepszy został Mateusz Tomczak, zaraz za nim znalazł się Mikołaj Kulig. W II grupie wiekowej pierwsze miejsce zajął Łukasz Stoch, natomiast drugie Krzysztof Rajkowski. W III grupie zwyciężył Marian Szewczyk, a drugie miejsce zajął Piotr Fudalej.

Wśród snowboardzistów w kategorii pracowników PKL najlepszy był Artur Bełzowski, drugie miejsce zajął Maciej Jeziorski. Najlepsza na desce okazała się Monika Nowak, II miejsce zajęła Aleksandra Takuśki.

opr.s/ zdj. mat. prasowy
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama