Drugi dzień Wiosny Jazzowej

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Wybitni artyści oraz rewelacyjna publiczność, taki był finał drugiego dnia Wiosny Jazzowej 2023 - z koncertem Jarek Michaluk Trio i wspaniałego, charyzmatycznego Kuby Badacha, który zaprezentował w nowych aranżacjach utwory Andrzeja Zauchy.

Organizatorami tego wielkiego jazzowego święta w Zakopanem jest jak co roku Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury.


Drugiego dnia festiwalu spotkaliśmy się w przestrzeni Klubu Le Scandale - Partnera Wydarzenia, aby rozpocząć kolejny dzień festiwalowy Wiosny Jazzowej. Ze sceny zebraną publiczność w imieniu Gospodarzy Miasta: Burmistrza Leszka Doruli i Zastępcy Burmistrza Agnieszki Nowak Gąsienicy oraz swoim przywitała Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher. Ze sceny padły tez podziękowania skierowane w stronę Programu Pierwszego Polskiego Radia, a dotyczyły objęcia projektu patronatem medialnym, wsparcia programowego i promocyjnego wydarzenia.


Wieczór rozpoczęliśmy od występu wspaniałych instrumentalistów i ich nieśpiesznie zagranych dźwięków. Jarosław Michaluk Trio z ogromnym urokiem połączyli tradycyjne jazzowe elementy z muzyką regionalną i ludową. Klasyczny jazz najwyższej próby zabrzmiał na początku naszego poniedziałkowego spotkania w ramach Wiosny Jazzowej.

Po krótkiej przerwie na scenie pojawił się Kuba Badach. Niektórzy od lat widzieli w Artyście naturalnego zastępcę Andrzeja Zauchy. Po dzisiejszym koncercie jesteśmy już pewni, że nie są to słowa wypowiadane na wyrost, szczególnie że wystąpił z jego repertuarem noszącym nazwę "Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha". Materiał wyśpiewany ze sceny oddał swoisty hołd zmarłemu Artyście przy jednoczesnym uszanowaniu jego utworów, ale potraktowanie ich w inny, nowy, unikalny sposób. I taki właśnie był ten koncert swobodny, pełen wolności – jedyny w swoim rodzaju. 


Jaki był drugi festiwalowy dzień? Różnorodny repertuar zadowolił nawet tych najwybredniejszych odbiorców, a wspaniali wykonawcy dali prawdziwy popis ze sceny angażując rozentuzjazmowaną publiczność. To jednak nie koniec, przed nami już jutro czeka kolejny festiwalowy dzień. Pozostajemy w przestrzeni Hotelu Aries & SPA Zakopane – Partnera wydarzenia, zapraszając tym razem do przestrzeni Restauracji Halka, ul. Zaruskiego 5, na koncerty w ramach United Europe Jazz Festiwal. Start pierwszego koncertu „The Choice” już o godz. 17.

źródło: mat. prasowe

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama