Trwają zapisy na festiwal biegowy TATRA FEST

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Tatra Fest to wyjątkowy festiwal biegowy, który przyciąga swoją międzynarodową rangą, jak i kultowymi trasami biegów Tatra Fest Bieg i Tatra Race Run. Nie ma się co dziwić, skoro wiodą one eksponowanymi szlakami najwyższych gór w Polsce. A spektakularne widoki i sportowe emocje wynagradzają cały trud i walkę z przewyższeniami, podbiegami i kilometrami.

Tegoroczny weekend z bieganiem po Tatrach zapowiada się tak: unikatowe trasy z pięknymi widokami, trzy dystanse do wyboru: 10 km, 24 km i 65 km, Silver Label Valsir WORLD CUP: Tatra Race Run, WMRA, Mistrzostwa Polski Skyrunning Ultra i niezapomniane przeżycia dla startujących zawodników. Tatra Fest odbędzie się w dniach 23-25 czerwca. Meta ze strefą atrakcji zlokalizowana będzie w sercu Zakopanego, w zielonej przestrzeni Gugu Park.


Więcej o dystansach
W tegorocznej edycji wydarzenia odbędą się trzy biegi. Tatra Fest Bieg jest tym najtrudniejszym. Jego dystans ma 65 km, a suma przewyższeń wynosi 5000 metrów. Na trasie, biegnącej głównie graniami, leży kilkanaście szczytów m.in.: Kasprowy Wierch, Kopa Kondracka, Małołączniak, Krzesanica, Ciemniak, Starorobociański Wierch, Kończysty Wierch, Rakoń i Grześ. Dostępne będą cztery punkty odżywcze, a limit czasowy wynosi 16 godzin. Zawodnicy wezmą jednocześnie udział w rywalizacji o Mistrzostwo Polski Skyrunning Ultra 2023. Tatra Race Run to 24 kilometrowy bieg, który jest inspirowany Chodem Tatrzańskim – pierwszym górskim biegiem w Polsce. Tutaj trasa wiedzie przez najpiękniejsze tatrzańskie doliny, Górny Regiel i szczyty Tatr Zachodnich: Kopę Kondracką, Małołączniak, Krzesanicę i Ciemniak. Na biegaczy będzie czekać jeden punkt odżywczy, a na pokonanie trasy będą mieli 6,5 godziny. Zawody posiadają rangę Pucharu Świata w biegach górskich WMRA.

Tatry są najbardziej magnetycznymi górami w Polsce. Nasze trasy Tatra Fest Biegu i Tatra Race Run przebiegają po graniach, skąd rozpościerają się niezapomniane widoki. Naprawdę warto tam wbiec i tego doświadczyć. Czeka Was największa przygoda życia – mówi Magda Ziaja Żebracka, organizatorka Tatra Fest.


Nowością w tym roku jest Tatra Cross, czyli bieg o dystansie 10 km. To idealna okazja do tego, aby spróbować swoich sił w biegach górskich. Trasa została przygotowana z myślą o początkujących biegaczach. Aby ukończyć zawody należy pokonać Drogę pod Reglami w ciągu 100 minut.

Chcemy dzielić się i zarażać pasją biegania każdego, dlatego w ramach Tatra Fest mamy aż trzy różne biegi. Dystans Pucharu Świata robimy dla bardziej doświadczonych biegaczy, a dla wyjadaczy wiadomo - koronny Tatra Fest Bieg.

Dodaliśmy nową, lekką i krótką trasę z myślą o tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Już teraz odliczamy do imprezy i cieszymy się na przeżywanie z Wami tych emocji zarówno na trasie, jak i mecie – dodaje Magda Ziaja Żebracka.

Strefa mety tradycyjnie zlokalizowana będzie w Gugu Park w Zakopanem, pod Wielką Krokwią i w pobliżu siedziby TOPR-u. Organizatorzy zapowiadają przygotowanie licznych atrakcji dla zawodników, kibiców i rodzin z dziećmi.
Im szybciej, tym lepiej

Każdy bieg w ramach Tatra Fest oznacza limitowaną liczbę zawodników. Warto wziąć to pod uwagę i nie czekać do ostatniej chwili z decyzją o swoim udziale. Zapisy trwają na stronie www.tatrafestbieg.pl aż do wyczerpania dostępnej puli. Pakiet startowy kosztuje odpowiednio 100 złotych (dystans 10 km), 290 złotych (dystans 24 km) i 450 złotych (dystans 65 km).


źródło: materiały prasowe,
zdjęcia: Jacek Deneka

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama