Z Krakowa do Zielonej Góry i nie tylko

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Wczoraj w Kraków Airport odbyła się uroczysta inauguracja połączenia PLL LOT na trasie Kraków - Zielonej Góra - Kraków. Do miasta w województwie lubuskim będziemy mogli polecieć z Krakowa dwa razy w tygodniu.

W konferencji prasowej oraz uroczystej inauguracji udział wzięli Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport, Grzegorz Biedroń prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Dawid Gleń rzecznik prasowy spółki Igrzyska Europejskie 2023, Justyna Szajner PLL LOT oraz goście z Zielonej Góry: Mariusz Stokłosa prezes spółki Lotnisko Zielona Góra-Babimost, Michał Anczykowski dyrektor Portu Lotniczego w Zielonej Górze-Babimost, Hubert Haegenbarth – z-ca dyrektora Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost, Sławomir Kotylak dyrektor Departamentu Infrastruktury i komunikacji Urzędu Marszałkowskiego woj. Lubuskiego.

Jesteśmy dumni z krajowych połączeń #PROSTOzKRAKOWA stanowiących część siatki połączeń Lato 2023. Zielona Góra to kolejne atrakcyjne połączenie w ofercie PLL LOT, znakomite na choćby kilkudniowy odpoczynek- powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. - Turyści z województwa lubuskiego też będą mieli okazje w szybki sposób podróżować do Krakowa 
i Małopolski i dzięki temu podziwiać uroki miasta i regionu.”

Bardzo cieszymy się z uruchomienia połączenia do Krakowa. To ogromna szansa na zwiększenie współpracy pomiędzy naszymi regionami, zwłaszcza tuż przed rozpoczęciem III Igrzysk Europejskich, które odbędą się w stolicy Małopolski zauważył Michał Anczykowski, dyrektor Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost. - Jestem przekonany, że rejsy do Zielonej Góry będą również doskonałym impulsem dla mieszkańców południowej Polski do wyjazdów turystycznych i poznawania uroków województwa lubuskiego.

Wczorajsze spotkanie z biegło się także z oddaniem do operacyjnego użytkowania pierwszego fragmentu nowo wykonanej nawierzchni płyty postojowej samolotów w części zachodniej.

Dzięki oddanej części nawierzchni Kraków Airport zyskał 6 nowych stanowisk postojowych. Zmiana organizacji ruchu wynikająca z organizacji prac w kolejnym etapie rozbudowy PPS równocześnie wymagała czasowego zamknięcia 3 istniejących stanowisk zatem w wyniku uruchomienia nowej części Kraków Airport w sezonie letnim 2023 będzie dysponował 3 dodatkowymi stanowiskami postojowymi kodu C.

Prace budowlane realizowane przez firmę Max Boegl Polska Sp. z o.o. rozpoczęły się w III kwartale 2021 roku, a dotychczas ukończono ok. 90% nawierzchni betonowej.

Zakończenie robót i oddanie do operacyjnego użytkowania całości nawierzchni przewidywane jest w pierwszym kwartale 2024 roku. W wyniku realizacji całości rozbudowy płaszczyzny Kraków Airport zwiększy o 15 liczbę dostępnych stanowisk postojowych dla samolotów kodu C.

Krakowski port lotniczy ma za sobą bardzo udany miesiąc - maj okazał się rekordowym miesiącem pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Obsłużono 839 625 pasażerów, czyli o 12 % więcej w stosunku do maja 2019 roku i o 23% więcej w stosunku do maja 2022 roku.

źródło: mat. prasowe

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama