Redakcja szkolnej gazetki z Cichego wygrywa ogólnopolski konkurs
Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00
Zespół redakcyjny gazetki szkolnej „Bez tytułu” wydawanej przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem zajął I miejsce w trzeciej edycji na Ogólnopolską Gazetkę Szkolną. Konkurs zorganizował tygodnik „Kontakty” w Łomży. W tegorocznej edycji wzięło udział 99 zespołów redakcyjnych. Uczniowie z Cichego zostali wyróżnieni jako jedyni przedstawiciele województwa małopolskiego.
Na swoim koncie mają już wiele sukcesów. Zajmują czołowe miejsca także w najstarszym, Ogólnopolskim Konkursie Gazetek Szkolnych Forum Pismaków. W 2009 r. zajęli I miejsce stąd przy witrynie tytułowej widnieje napis „Mistrz Pismaków 2009”. Klucz do sukcesu szkolnego czasopisma? – Poruszamy tematy związane z najbliższą okolicą, wioską. Rozmawiamy z ciekawymi ludźmi z regionu. Wiele też podróżujemy. Piszemy o tym, o czym można przeczytać tylko u nas – mówi nauczyciel opiekun. Gazetka szkolna to od kilku lat miesięcznik, liczący od 8 do nawet 30 stron. Na jego łamach – oprócz ciekawych publikacji – prowadzone są rozmaite konkursy. W ubiegłym roku nagrodą był przelot samolotem pasażerskim na trasie z Krakowa do Gdańska i z Gdańska do Popradu, połączony ze zwiedzaniem Trójmiasta. Mali dziennikarze nie boją się pisać o temat kontrowersyjnych, np. o bójkach w szkole, agresji słownej i fizycznej. – Przedstawiamy problem, ale i szukamy rozwiązania – komentuje nauczyciel opiekun.W najbliższych numerach cichowiańscy dziennikarze pokażą ciekawe miejsca w regionie, odwiedzą Warsztaty Terapii Zajęciowej w Odrowążu Podhalańskim, gdzie na zajęcia uczęszczają osoby z Cichego i Ratułowa. Będą też gościć na krakowskim lotnisku, gdzie zobaczą port lotniczy „od kuchni”, wszystko za sprawą rzecznik prasowej Urszuli Podrazy.
Pierwszy numer gazetki szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem ukazał się na Święta Bożego Narodzenia w 1994 r. Powstał z inicjatywy ówczesnej dyrektor szkoły Marii Ramskiej. Opiekunami szkolnego czasopisma były m.in. śp. Agata Zgama, Maria Tylka, a obecnie Jan Głąbiński. Na szkolnych łamach uczniowie przeprowadzali rozmowy z bardzo znanymi osobistościami, m.in. śp. prezydentem RP na uchodźstwie Ryszardem Kaczorowskim oraz aktorami np. z Katarzyną Łaniewską, znanymi dziennikarzami, w tym Bogdanem Rymanowskim.
opr. s/
Więcej na temat
komentarze
reklama