Małopolscy Terytorialsi złożą przysięgę w stolicy polskich Tatr

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W niedzielę 9 lipca 2023 r. o godzinie 11:00 na Równi Krupowej w Zakopanem, odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Kandydaci na Małopolskich Terytoriasów biorą udział w intensywnym szkoleniu w ramach projektu “Wakacje z 11MBOT”.

Wśród ponad 100 ochotników jest 26% kobiet. Średnia wieku nowo powołanych wynosi 26 lat. Wśród kandydatów na żołnierzy OT są m.in. instruktor wspinaczki, sportowcy, urzędnicy, inspektor górniczy, rzecznik prasowy, informatyk, prawnik i student.

Do tej pory wykonywałam pracę biurową. Potrzebuję odmiany. Dlatego zdecydowałam się przyjść do 11 Małopolskiej Brygady OT, daje mi to możliwość połączenia mojej pracy zawodowej z służbą w Wojsku Polskim - mówi szeregowa Anna, biorąca udział w szkoleniu.

Region, w którym odbędzie się przysięga wojskowa, jest silnie powiązany z tradycjami Armii Krajowej dziedziczonymi przez 11 Małopolską Brygadę OT. Przysięga wojskowa jest współorganizowana wspólnie z Urzędem Miejskim w Zakopanem oraz Starostwem Tatrzańskim. Oprawę muzyczną uroczystości zapewni Orkiestra Wojskowa. Na przybyłych gości czeka prezentacja sprzętu i uzbrojenia Jednostek z Garnizonu Kraków oraz tradycyjna wojskowa grochówka, dla najmłodszych wojskowy tor przeszkód.

mat. prasowy
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama