Zbliżają się kolejne Targi Produktów Regionalnych

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury zachęca do udziału w XIV Europejskich Targach Produktów Regionalnych w Zakopanem. Impreza zorganizowana zostanie w połowie sierpnia na Równi Krupowej.

Na Europejskich Targach Produktów Regionalnych spotkać Koła Gospodyń Wiejskich, rekomendowanych kucharzy karczm podhalańskich, a także przedstawicieli zaprzyjaźnionych miast i powiatów, którzy prezentują swoje umiejętności, a także dzielą się doświadczeniem, co sprawia, że Targi są miejscem pełnym atrakcji, otwartym na dyskusje i wymianę wiedzy.

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury jako organizator, szczególną uwagę przykłada na promowanie żywności certyfikowanej - podczas Targów odbywa się Festiwal Oscypka i Serów Wszelakich. Poprzedza go barwny korowód, w którym uczestniczą delegacje władz samorządowych, bacowie, zaproszeni goście i każdy kto tylko zapragnie się przyłączyć.

ETPR oferują cztery strefy tematyczne, a zatem różnorodne oblicza tradycji:
- strefę rolno-spożywczą, w której wystawcy, producenci mają szansę zaprezentować swoje wyjątkowe produkty, nawiązać kontakt z obecnymi i potencjalnymi klientami.
- strefę kosmetyczną, która pozwala uczestnikom na zapoznanie się z oferowanymi przez wystawców kosmetykami o najlepszym składzie. Z roku na rok te ekologiczne i naturalne produkty stają się coraz bardziej popularne podczas Targów.
- strefę rękodzieła, pełną autentyczności i oryginalności, która jest okazją dla wystawców, by zaprezentować swoje wyjątkowe prace o walorach artystycznych z motywami charakterystycznymi dla danego kręgu kulturowego. Unikalność rękodzieła przyciąga szczególną uwagę wśród oferty programowej.
- strefę gastronomiczną, pełną różnorodności, w której wystawcy mogą zaprezentować swoje produkty wytwarzane według tradycyjnych receptur.

Oprócz degustacji góralskich potraw, rozmaitych konkursów, a także prelekcji, Targom towarzyszy program artystyczny. Każdego roku na scenie plenerowej podziwiać można występy zespołów regionalnych, a także koncerty gwiazd muzyki popularnej. W efekcie Europejskie Targi Produktów Regionalnych obfitują w radosną atmosferę i niepowtarzalny klimat, a Powiat Tatrzański staje się jednym z najciekawszych miejsc na mapie Europy w okresie letnim.


Partnerem targów jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, a sponsorem - PKL.

opr.s/
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama