Koncert finałowy 54. MFFZG. Meksykanie dali niesamowity popis (duża galeria)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem oficjalnie dobiegł końca. W koncercie finałowym publiczność w zachwyt wprawił zespół z Meksyku, który barwnymi strojami i dynamicznym tańcem sprawili, że wszyscy wołali o bis.

W czwartek 24 sierpnia wieczorem oficjalnie zakończono 54. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Po rozdaniu złotych, srebrnych i brązowych ciupag nagrodzone zespoły kolejny raz miały możliwość zaprezentowania się przed publicznością na scenie.

Największe wrażenie zrobił zespół Mexico z Meksyk, który wystąpił w barwnych strojach z pióropuszami. Żywiołowy taniec sprawił, że publiczność domagała się bisu. Mimo, iż do występu wychodził już kolejny zespół Meksykanie wyszli ponownie. Organizatorów festiwalu zaskoczyli także Rumuni, którzy do tańca porwali dyrektora artystycznego festiwalu Hanię “Rybkę”.

Festiwal oficjalnie zakończył burmistrz Zakopanego Leszek Dorula, który dziękował wszystkim zaangażowanym w organizację. Dziękował także swojej, żonie, która za każdym razem wspiera go i pomaga przy organizacji tego wydarzenia. Burmistrz zaprosił także wszystkich za rok, na 55. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich do Zakopanego.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama