9. kolejka TAURON Hokej Ligi: Kolejny świetny mecz Unii

W piątek, 6 października odbyła się 9. kolejka TAURON Hokej Ligi. Re-Plast Unia Oświęcim pokonała wysoko KH Energa Toruń, a dziesiąte zwycięstwo odniósł GKS Katowice, który triumfował w konfrontacji z Podhalem dzięki świetnie rozegranej trzeciej tercji. Zagłębie Sosnowiec przegrało u siebie z GKS Tychy. W ostatnim piątkowym spotkaniu Pasy wygrały po dogrywce z drużyną z Sanoka. W niedzielę 10. kolejka, w tym m.in. świetnie zapowiadające się starcie w Sosnowcu, gdzie gospodarze zagrają z Unią.

W poprzednim tygodniu Unia pewnie pokonała sanoczan 7:2, w piątek odniosła jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo, na dodatek w starciu z dotychczasowym wiceliderem z Torunia. Gospodarze pokonali Stalowe Pierniki aż 8:0, a dublety zaliczyli Łukasz Krzemień i Daniel Olsson Trkulja.

W spotkaniu w Sanoku padło dziewięć bramek, Pasy wygrały, ale dopiero w dogrywce. Złotego gola strzelił w 31 sekundzie dodatkowego czasu gry Adam Raska.

Zacięte spotkanie oglądali kibice w Katowicach. Lider rozgrywek nieoczekiwanie w połowie spotkania przegrywał z Podhalem 1:3. Ślązacy pokazali jednak, że są do sezonu rewelacyjnie przygotowani. Odrobili straty w drugiej tercji, a w decydującej odsłonie strzelili trzy gole i mecz zakończył się rezultatem 6:3. GieKSa odniosła dziesiąte zwycięstwo z rzędu.

Na lodowisku w Sosnowcu hokeiści z Tychów objęli prowadzenie już w 20 sekundzie. Krążek do siatki skierował reprezentant Polski Filip Komorski. Później padła tylko jedna bramka i tyszanie wyjechali z Sosnowca z trzema punktami.

W niedzielę w 10. kolejce Zagłębie zagra z Unią (15:30), torunianie zmierzą się z Pasami (17:00), Podhale z GKS Tychy (18:00), a sanoczanie z JKH (18:00). Mecze będą transmitowane na żywo na platformie polskihokej.tv. Aktualności, skróty oraz materiały wideo będą publikowane na oficjalnej stronie www.polskihokej.eu.

9. kolejka TAURON Hokej Ligi

Marma Ciarko STS Sanok – Comarch Cracovia 4:5 po dogrywce (1:1, 0:2, 3:1, d. 0:1)

Ceder 2, Tamminen 41, Huhdanpaa 50, Musioł 55 – Krenzelok 5, Latal 34, Kasperlik 39, Brynkus 43, Raska 61

Re-Plast Unia Oświęcim – KH Energa Toruń 8:0 (1:0, 4:0, 3:0)

Heikkinen 13, Valtola 27, Krzemień 28, 32, Sołtys 33, Trkulja 46, 53, Ackered 55

GKS Katowice – PZU Podhale Nowy Targ 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)

Marklund 19, Iisakka 39, Koponen 40, Hitosato 41, Olsson 53, 60 - Kiss 7, Kamiński 31, Cichy 36

Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)