IV Memoriał Pamięci Grzegorza Wesołowskiego. Puchary Ks. Kard. Stanisława Dziwisza dla czterech drużyn (zdjęcia)

W tegorocznej edycji turnieju piłki siatkowej wzięło udział ponad 40 drużyn z całej Małopolski. Mecze rozgrywane były Piekielniku, Lipnicy Wielkiej i Załucznem.

"Śmierć Grzegorza była bardzo trudnym wydarzeniem w życiu jego bliskich i przyjaciół. Każdy, kto go znał wiedział, że nie był to zwykły człowiek, dlatego po śmierci ks. Paweł Kubani zorganizował akcje pisania świadectw na temat Grzegorza. Po pół roku zorganizował spotkanie jego bliskich znajomych. Wtedy pierwszy raz padła myśl zorganizowania memoriału. Wszystko to spowodowane było dwoma głównymi czynnikami: pierwszym, że główną pasją Grześka była siatkówka, a drugim powodem było to, że podczas gry w siatkówkę Grześ "odszedł do Domu Ojca". Jakub Dyrcz i Mateusz Lichosyt wraz z księdzem Pawłem Kubani postanowili tę myśl wcielić w życie" - wyjaśniają idę turnieju organizatorzy.

W pierwszej edycji wzięło udział 18 drużyn, w drugiej - 23, przed rokiem już 26 zespołów, czyli ponad 200 uczestników. W tym roku zgłosiło się 48 ekip, ale w turnieju wystartowały 44.

W kategorii gimnazjalnej wśród dziewcząt wygrała reprezentacja gimnazjum z Pcimia, drugie GPRS Podhalański Czarny Dunajec, trzecie ex aequo Ochotniczanki i gimnazjalistki z Załucznego. Wśród chłopców w tej kategorii najlepsi byli siatkarze z Pcimia, kolejne miejsca zajęli GPRS Czarny Dunajec i Ochotniczanie Ochotnica.

W kategorii licealistek i kobiet zwyciężyły Góralki z Nowego Targu, drugie miejsce zajęły dziewczęta z Grupy Apostolskiej z Lipnicy Wielkiej, trzecie - Nr 1 z Jordanowa.

Wśród mężczyzn najlepsi byli siatkarze ZSO Lipnica Wielka, przed zespołami Drink Team Lipnica Wielka i Woley Boys Czernichów.

Puchar kardynała Dziwisza otrzymały cztery zespoły - zwycięzcy poszczególnych kategorii. - Dodatkowo Jerzy Dudek ufundował dwie piłki ze swoim autografem. To piłki nożne, ale panowie byli bardzo zadowoleni - dodaje Jakub Dyrcz, organizator Memoriału.

Dodatkowo rozegrany został mecz pomiędzy trzykrotnym zwycięzcą dotychczasowych Memoriałów, zespołem Szalone Promile a ZSO Lipnica Wielka. Mistrzowie, którzy w tej edycji byli poza konkursem - znów wygrali. Pokonali tegorocznych zwycięzców 3:0.

Turniej zakończył się w sobotę późnym wieczorem.