15. kolejka TAURON Hokej Ligi: Piorunujący początek Unii i Podhala

W piątek, 27 października odbyła się 15. kolejka TAURON Hokej Ligi. Bardzo dobry występ zaliczyła Re-Plast Unia Oświęcim, która już po niecałych 6. minutach prowadziła na lodowisku w Krakowie 3:0. Ostatecznie goście wygrali 7:1 W Toruniu jeszcze szybciej gole zdobywali goście z Nowego Targu - po niecałych trzech minutach było 3:0 dla Podhala. Z kolei na lodowisku Jastor podopieczni Roberta Kalabera pokazali, jak powinno się kończyć mecze i dzięki świetnemu finiszowi pokonali GKS Tychy. Piętnaste zwycięstwo w lidze odniósł GKS Katowice!

Unia nie dała szans Cracovii. Błyskawicznie zdobyła trzy gole, a później powiększyła przewagę. W Toruniu bramki padły jeszcze szybciej. W 2 minucie i 25 sekundzie Szarotki prowadziły 3:0! Stalowe Pierniki próbowały się odgryźć, ale nie zdołały zmienić losów meczu.

Emocjonujące widowisko oglądali kibice w Jastrzębiu-Zdroju. Po dwóch tercjach prowadził GKS Tychy. Ostatnia odsłona zdecydowanie należała do gospodarzy. Najpierw wyrównali, a później zadali dwa decydujące ciosy.

Lider i obrońca tytułu nie miał problemów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa w sezonie. GieKSa wygrała po raz piętnasty i wciąż jest niepokonana w lidze. Katowiczanie pewnie pokonali na wyjeździe sanoczan 5:2.

W niedzielę, 29 października odbędzie się 16. kolejka TAURON Hokej Ligi. Unia podejmie JKH (17:00), tyszanie Marmę Ciarko STS (17:00), GieKSa zmierzy się z KH Energa (17:00), a Podhale zagra z Zagłębiem (18:00).

Mecze będą transmitowane na żywo na platformie polskihokej.tv. Aktualności, skróty oraz materiały wideo będą publikowane na oficjalnej stronie www.polskihokej.eu.