23 imigrantów zatrzymanych za nielegalne przekroczenie granicy

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Wczoraj w godzinach porannych funkcjonariusze Strazy Granicznej zatrzymali grupe 22 obywateli Turcji i 1 obywatela Afganistanu, którzy nielegalnie pieszo przekroczyli granicę ze Słowacją. W grupie cudzoziemców było 5 kobiet, 8 mężczyzn oraz 10 dzieci.

Obywatele Turcji pochodzenia kurdyjskiego mieli dokumenty potwierdzające ich tożsamość. Obywatel Afganistanu nie miał przy sobie żadnego dokumentu tożsamości. Natomiast żaden z 23 zatrzymanych migrantów nie posiadał dokumentów uprawniających do legalnego przekroczenia granicy i pobytu na terytorium Polski.

W tym samym czasie patrolujący rejon funkcjonariusze Straży Granicznej zauważyli samochód osobowy typu VAN, na czeskich numerach rejestracyjnych, zaparkowany vis a vis remizy OSP w Chochołowie. 

Okazało się, że kierowca tego pojazdu czekał na zatrzymaną około poł kilometra wcześniej grupę migrantów. Samochodem kierował 22-letni obywatel Gruzji. Po sprawdzeniu pojazdu w dostępnych systemach, okazało się, że jest on zarejestrowany przez stronę węgierską, jako samochód biorący udział w procederze organizowania nielegalnej migracji. W związku z powyższym kierowca również został zatrzymany.

Po zatrzymaniu wszyscy cudzoziemcy zostali doprowadzeni do Placówki SG w Zakopanem, gdzie prowadzone będą dalsze czynności służbowe wobec nich.  

źródło: Straż Graniczna;

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama