Polki Folki - Czerwone Korale & Future Fashion

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Zapraszamy do zanurzenia się w magiczny świat mody, tradycji i nowoczesności, który niesie za sobą XII edycja Polki Folki, który odbędzie się 10 listopada w Zakopanem

Czym wyróżnia się tegoroczna edycja Polki Folki? To będzie pokaz, który łączy regiony za pośrednictwem sznura czerwonych korali. Pokaz spektakularny i pełen inspiracji. Pasja do mody połączy się z naturą i dziedzictwem Podhala. Dzięki Focus Stones wybieg bardzo was zaskoczy - jego elementy będą wykonane z prawdziwego kryształu górskiego. Taka aranżacja nie byłą do tej pory znana na skale europy. To będzie wyjątkowo barwne połączenie tradycji i nowoczesności, które tylko Polki Folki potrafi stworzyć.

Wydarzenie zgromadziło niesamowity skład projektantów mody oraz artystów różnego formatu. Będziecie mieli okazję zobaczyć nie tylko kolekcje inspirowane czerwonymi koralam, które łączą folk wszystkich regionów, także futurystyczną modę, która oczaruje Was swoją oryginalnością. Na scenie pojawi się teatr, występy wokalne oraz taneczne, a Goście będą mogli podziwiać także sztukę, rzeźby i malarstwo.
 

 
Partnerzy wydarzenia przygotuj stoiska wystawiennicze, które otwarte będą już od godziny 14:00, abyście mogli jeszcze bardziej nacieszyć się inspirującymi elementami tego wyjątkowego wydarzenia. Dla fanów motoryzacji zaplanowano prezentację pojazdów BMW z salonu Dobrzański.  

POLKI FOLKI to wieczór, na którym główną gwiazdą jest tradycja. Na gości przed hotelem będzie czekać kilkumetrowa limuzyna HMR, w której goście będą mogli odebrać czerwone korale i w nich zasiąść na widowni. 

Zapraszamy do udziału w Polki Folki 2023, gdzie tradycja spotyka nowoczesność, a moda staje się sztuką!


Projektanci na wybiegu: 

Sabina Rajchel - Absolwentka SAPU
Sabina Rajchel prezentuje kolekcję zatytułowaną "OLHA PARA MIM", co po polsku oznacza "Spójrz na mnie". Ta niesamowita kolekcja jest inspirowana azulejos, czyli ceramicznymi płytkami oraz graffiti, które często spotyka się w urokliwym mieście Lizbona. "OLHA PARA MIM" to zbiór projektów, które nie tylko intrygują, ale również przyciągają wzrok dzięki autorskim printom i wyrazistym kolorom tkanin.

Oliwia Krokosz - Absolwentka SAPU
Oliwia Krokosz zaprezentuje kolekcję "HORRENDUS", która stanowi wyjątkową inspirację dla wszystkich. Ta kolekcja czerpie z tematyki kompleksów i wad ciała ludzkiego, które często starają się ukryć w pogoni za akceptacją otoczenia. Kolekcja "HORRENDUS" prezentuje autorskie printy, oryginalne formy, nadruki, guziki, lamówki oraz materiały stworzone na foliach do haftu. Cała kolekcja jest projektem autorki, a wiele materiałów wykorzystanych pochodzi z upcyclingu lub z drugiej ręki. Projekty Oliwii to nie tylko moda, to także przekaz, który mówi, że piękno tkwi w naszych indywidualnych cechach, a akceptacja siebie jest kluczem do prawdziwej pewności siebie.

Patrycja Plesiak - "Technological Frida"
Kolekcja "Technological Frida" autorstwa Patrycji Plesiak, we współpracy z TME, zyskała rozgłos podczas wyjątkowego pokazu podczas New York Fashion Weeki wywołała ogromne zainteresowanie mediów oraz krytyków mody. Recenzja w "Washington Square News" opisuje kolekcję SS24 jako psychodeliczny spektakl technikolorów, w którym wykorzystano światła LED i tkaniny ze stroboskopowym wzorem, inaugurując nową erę mody łączącej się z technologią. Twórczość Patrycji Plesiak została nazwana „hiper-nowoczesną", a jej kreacje porównano do futurystycznych projektów science-fiction. Kolekcja zdobyła uznanie międzynarodowych magazynów, takich jak Elle Italia, Harpers Bazaar Spain, włoska Amica, oficjalna strona New York Fashion Week i Guild Magazine. "Technological Frida" to nie tylko eksperymenty technologiczne, ale także hołd złożony kreatywności i kobiecości.

Magdalena Arłukiewicz & Jadwiga Możdzer - "Confessio Seculorum - Spowiedź wieków"
Kolekcja "Confessio Seculorum - Spowiedź wieków" autorstwa Magdaleny Arłukiewicz i Jadwigi Możdzer to wyjątkowy projekt Haute couture składający się z 12 unikatowych sylwetek i dodatków. Inspiracją dla tej kolekcji było nowożytne malarstwo gdańskie. Projekty w większości wykonane zostały ręcznie oraz z użyciem wydruków wizerunków dawnych gdańszczan udostępnionym przez Muzeum Narodowe w Gdańsku. Kolekcje uzupełniają ręcznie malowane portrety i wykonane maski, jako rekonstrukcje twarzy z portretu A. Mollera "Patrycjuszka Gdańska z 1598 roku. Maski zostały wyrzeźbione przez Tomasza Zabrockiego, malowane przez Pawła Karczewskiego Amelię Górską, Aleksandrę Sobiło. 
Podkreślenie wartości i symboliki regionu kontrastuje z nowoczesnymi elementami w kolekcji, takimi jak architektoniczne korony i przepaski.Kolekcja "Confessio Seculorum - Spowiedź wieków" to wyjątkowy projekt łączący historię, kulturę i współczesność w wyjątkowy sposób.

Klaudia Klimas:
Kolekcja najnowszej twórczyni mody, Klaudii Klimas, to prawdziwa eksplozja przepychu, odwagi i wyjątkowości. Nazwa kolekcji doskonale oddaje jej charakter - ma ona wyraźnie zwracać uwagę odbiorców. Klaudia w tej pracy wykorzystała swoje ulubione, intensywne połączenie kolorów, czerwień i pomarańcz, uzupełnione błyszczącymi i wyrazistymi tkaninami. Nie zabrakło również przerysowanych akcesoriów i biżuterii, stworzonych we współpracy z marką ANUI. Projektantka podkreśla, że to jedna z jej najsilniejszych kolekcji, stworzona w chaosie i pośpiechu - ale właśnie taka miała być! Premiera podczas wydarzenia Polki Folki pozwoli ocenić, czy kolekcja spełniła to ambitne założenie.

Justyna Wesołowska:
Justyna Wesołowska, absolwentka SAPU i prezes Fundacji Artystycznej GA MON, to projektantka, stylistka i propagatorka kultury lasowiackiej. W swoich projektach artystycznie łączy materiały, tworząc stylizacje niebanalne w swojej oryginalności. Jest inicjatorką wydarzenia "Nadwiślański FashionWeek" i członkiem Klastra Lasowiackiego, który działa na rzecz promocji tej kultury. Głównym celem marki Justyny jest ocalenie kultury ludowej, zwłaszcza lasowiackiej, od zapomnienia. Jej kolekcja jest pełna haftów i nadruków lasowiackich, a serce, które jest jej symbolem, kryje w sobie piękną legendę o miłości, nadziei i wierzeniach. Justyna Wesołowska pragnie rozkochać Polskę w tej kulturze poprzez swoje projekty modowe.

Jolanta Nierodzik
Jolanta Nierodzik to projektantka, która przedstawi swoją kolekcję "Podlaskie szepty" pragnie przybliżyć dziedzictwo kulturowe województwa podlaskiego. Jej kreacje, zainspirowane tradycyjnymi strojami Podlasia, niosą ze sobą unikalne motywy kwiatowe ze zbiorów muzealnych Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Kolekcja ta łączy mody współczesnej z elementami folkloru, nadając nowy wymiar dziedzictwu kulturowemu. Wydarzenie "Polki Folki" stwarza doskonałą okazję do pokazania regionu i promocji tradycyjnych strojów Podlasia na szerokim forum. 

Jubiler Sezam 
Sezam to nie tylko marka jubilerska, to także regionalna duma. Najważniejsze wartości marki to tworzenie trwałych relacji z klientami oraz zachowywanie najwyższych standardów jakości i stylu. Misją firmy jest dostarczanie pięknej biżuterii o unikalnym wyglądzie. W Sezamie zgrupowana jest biżuteria fashion, która odzwierciedla wszystkie światowe trendy mody. Biżuteria Sezam to synonim klasy, wysokiej jakości, którą będziecie mogli podziwiać na pokazie. Z tą biżuterią każda kobieta poczuje się modnie i wyjątkowo, dlatego serdecznie Was zapraszamy! Na wybiegu wypatrujcie kamieni naturalnych min kryształu górskiego…..

Oko Trend Salon Optyczny Urszula Lasek
Oko-Trend to miejsce, gdzie doświadczenie spotyka się z pasją, a moda okularowa jest łączona z nowoczesną technologią optyczną. Firma dba o najwyższą jakość i zawsze dostosowuje swoją ofertę do obowiązujących trendów w modzie. Oko-Trend to miejsce, w którym moda i medycyna spotykają się w harmonii.

ANUI - Ręcznie Tworzona Biżuteria i Akcesoria
ANUI to coś więcej niż tylko marka. To prawdziwasztuka, która towarzyszy polskim pokazom mody od lat. Każda kolekcja ANUI to wyjątkowe i autorskie wzory, w całości wykonywane ręcznie przez utalentowany zespół. Dla projektantów ANUI każdy detal jest ważny, i to właśnie ta dbałość o jakość i niepowtarzalny styl czyni tę biżuterię nieodłącznym elementem wyjątkowych stylizacji. Inspiracje do nowych projektów pochodzą często z kreatywnej współpracy z projektantami mody, co pozwala na tworzenie nowych modeli, które zdobywają serca klientek na całym świecie. Biżuteria ANUI to nie tylko dodatek, to wyraz osobistego stylu i charakteru.

Folk Design Aneta Larysa Knap
Wybieg Polki Folki już od wielu lat, zamyka pokaz Folk Design, a w tym roku zobaczymy polską premierę kolekcji "Czerwone Korale” (premiera kolekcji odbyła się we wrześniu w USA w Chicago).Aneta Larysa Knap, bo o niej mowa, to utalentowana projektantka, która w ostatnim czasie może pochwalić się między innymi premierą kolekcji "Mountain Moon" na Expo 2020 w Dubaju oraz statuetką "Kobiety Sukcesu" na Warmii i Mazurach. Jej inspiracją do nowej kolekcji były czerwone korale - element łączący wszystkie regiony, zwłaszcza w stroju ludowym. W jej charakterystycznym stylu, autorsko połączyła tradycję z nowoczesnością, tworząc niepowtarzalną kolekcję, w której kryje się hasło "Never say Never" - nigdy nie mów nigdy. To motto autorki, która tworzy impulsywnie, dynamicznie, bazując na przeczuciu i spontanicznych podróżach. 

Artyści sceny oraz przestrzeni: 

Teatr Rozrywki Szymaszkowa
Teatr Rozrywki Szymaszkowa, zainicjowany inicjałami twórców - Zbyryt Rzankowski, a ulokowany w malowniczym miejscu Polany Szymoszkowej z zapierającym dech widokiem na szczyt Giewontu, jest miejscem stworzonym z pasji do sztuki. Motto teatru, "Daj się porwać sztuce", oddaje ducha tego wyjątkowego miejsca. Zespół teatru to profesjonaliści z bogatym doświadczeniem, którzy współpracują z teatrami w całej Polsce. espół tworzą profesjonaliści współpracujący z teatrami w całej Polsce: Hanna Zbyryt, Natasza Leśniak, Natalia Polak, Katarzyna Ornatkiewicz,  Gregorz Pawlak, Mateusz Dewera , Kinga Naszkiewicz, Anna Burzyńska, Grzegorz Kempinsky, Wojtek Wachułka, Bartek Szczepański, Magda i Mateusz Gurgul, Krystian Jaworz , Radek Kuliś .Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa oferuje spektakle muzyczne, komedie, musicale, show, recitale, zawsze z muzyką na żywo, zapewniając niezapomniane przeżycia artystyczne.

Hanna Zbyryt - Aktorka
Hanna Zbyryt to utalentowana aktorka z bogatym dorobkiem artystycznym. Jej talent widoczny jest zarówno w produkcjach telewizyjnych, jak i filmowych. Wystąpiła w popularnych serialach, takich jak "Leśniczówka", "Kryminalni" oraz "Na Wspólnej". Jej filmografia obejmuje także udział w filmie "Eter" w reżyserii Krzysztofa Zanussiego oraz produkcjach takich jak "Sztuczki" i "Fala zbrodni". Jej wszechstronność aktorska oraz zaangażowanie w różnorodne projekty sprawiają, że jest cenioną artystką w świecie filmu i telewizji. Hanna Zbyryt wnosi wiele do kultury filmowej i teatralnej.

Azzja - Wokalistka i Songwriterka
Azzja to utalentowana wokalistka, songwriterka i prawdziwa energia na scenie. Jej niezwykły głos potrafi zarówno zauroczyć, jak i porwać tłum do tańca. Pochodzi z urokliwego Kaszowa pod Krakowem, a obecnie mieszka w samym Krakowie, gdzie ciągle tworzy i rozwija swoje artystyczne pasje. Azzja to nie tylko utalentowana wokalistka, ale także utalentowana autorka tekstów i melodii. Pracując nad piosenkami dla innych artystów, zarobiła kilka złotych płyt, co świadczy o jej wszechstronności i muzycznym darze. Śpiewanie to jej pasja, a muzyka to nieodłączna część jej życia. Odważyła się wyjść z własnym materiałem, a jej utwory zdobyły uznanie w różnych programach muzycznych i na festiwalach. Koncerty Azzji to prawdziwa uczta dla ucha i duszy, i to artystka, z którą warto podjąć współpracę.

DJ Lupo & Joanna Haltman 
DJ Lupo to sceniczny wilk o wielkim apetycie na muzykę. Jest rezydentem i producentem muzycznym takich wydarzeń jak "Polki Folki"– największy pokaz mody folkowej w Polsce, Anatomy Fashion Week, Miss Dolnego Śląska oraz Miss Małopolski. DJ Lupo łączy różne gatunki muzyczne w swoich setach, szukając inspiracji w folklorze, muzyce etnicznej, a także muzyce latino, EDM, trapie, hip-hopie i reggae.

Joanna Haltmanto skrzypaczka klasyczna i nowoczesna kompozytorka, tworzy unikalne aranżacje znanych utworów, nadając im nowe brzmienie. Asia zabiera słuchaczy w niesamowitą podróż po muzyce, gdzie klasyczny instrument przekształca się w nowoczesne dźwięki połączone z niezapomnianą muzyką klubową. Jej dbałość o detale i umiejętność tworzenia pięknych muzycznych opowieści sprawiają, że jej występy są niezapomniane. 

Morphosos - Rzeźbiarze i Artyści Wizualni
Morphosos to pracownia artystyczna stworzona przez dwóch utalentowanych artystów wizualnych - Krzemira Helińskiego i Piotra Cieślika. Nazwa pracowni, "Morphosos", wywodzi się od starożytnej greckiej nazwy, która oznacza "kształt". Ich rzeźby, określane jako "biżuteria architektury", nadają wnętrzom, budynkom i ogrodom wyjątkową wartość prestiżu i elegancji. Sztuka Morphosos łączy nowoczesne formy geometryczne z ponadczasowymi wartościami harmonii i piękna starożytnej Grecji, Rzymu, włoskiego renesansu, surrealistycznymi wizjami i śmiałością kubizmu. Prace zawierają symboliczne przesłania, które inspirują do refleksji nad źródłami ludzkiej cywilizacji, psychiką człowieka, moralnością, siłą i słabościami, porządkiem świata oraz ponadczasowymi wartościami. To wyrafinowany dialog między sztuką współczesną a dziedzictwem kultury ludzkiej.

Dobiesław Gała - Rzeźbiarz i Artysta Nowej Generacji
Dobiesław Gała t to niekwestionowany talent w świecie sztuki. Doktor sztuki i adiunkt na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, gdzie pełni również funkcję prodziekana na Wydziale Rzeźby. Jego twórczość to nowe otwarcie w polskiej sztuce, co zostało dostrzeżone przez krytyków artystycznych. Gała zdobył wiele prestiżowych nagród, w tym Grand Prix X Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego. Prace Gały prezentowane były na ponad 90 wystawach zarówno w kraju, jak i za granicą, a jego dzieła znajdują się w kolekcjach na całym świecie. Ostatnio zyskał międzynarodowe uznanie dzięki wystawom we Włoszech i Szwajcarii. Jego twórczość to połączenie nowoczesnych form z klasycznymi wartościami sztuki, co przyciąga uwagę koneserów i miłośników sztuki na całym świecie.

Sasa Design - Artystka Plastyczka i Architekt
Magdalena Gądek, absolwentka Politechniki Krakowskiej Wydziału Architektury i Urbanistyki, to artystka, która łączy w sobie dwie dziedziny - projektowanie użytkowe i twórczość plastyczną. Po ukończeniu studiów kontynuowała naukę w Hiszpanii na Wydziale Architektury i Wydziale Sztuk Pięknych w Walencji. Magdalena czerpie inspirację z życia i epok minionego wieku, takich jak lata 20. i 50. W swoich pracach odzwierciedla te inspiracje oraz swoje życiowe doświadczenia. Ma na swoim koncie wiele wystaw obrazów w Polsce i Europie oraz ilustracji w książeczkach dla dzieci i dorosłych wydanych w różnych zakątkach świata, takich jak Polska, Szwecja, Dubaj i Singapur. Jej twórczość jest pełna wyjątkowego uroku i oryginalności, co przyciąga zarówno miłośników sztuki, jak i entuzjastów designu.

ROX Dance Studio 
ROX Dance Studio to zespół taneczny z Zakopanego, który istnieje od ponad 10 lat. Ta pełna energii grupa łączy w swoich wystąpieniach elementy tańców ulicznych i hip-hopu. Zdobywcy Grand Prix na zawodach "Taki taniec" w 2019 roku. Ich choreografem jest Adam Soroczyński, który łączy sztukę z tańcem, eksperymentując z ruchem i wyraźnie wrażliwością sceniczną.

Oprawa wizualna pokazu
Oprawa wizualna pokazu na Polki Folki jest niezwykle istotna, łącząc styl i kreatywność. Kluczową rolę odgrywają profesjonaliści z różnych dziedzin, którzy tworzą magiczną atmosferę na scenie. Poznajmy niektóre z tych wyjątkowych talentów:

Gold Polska - fryzury
Gold Professional Haircare to marka kosmetyków do włosów klasy premium, która kieruje się wartościami wegańskimi. Jej innowacyjna technologia produkcji oraz selekcja najwyższej jakości składników pochodzących ze źródeł odnawialnych sprawiają, że ich produkty gwarantują piękno i siłę włosów. Gold Professional Haircare to nie tylko innowacyjne kosmetyki, to także zobowiązanie do ochrony środowiska naturalnego. Ta marka jest stworzona dla wymagających osób, które cenią jakość i troszczą się o naszą planetę.

Ewa Buczak-Christinicz - fryzury
Doświadczona fryzjerka i młoda projektantka mody, która z pasją tworzy unikalne fryzury. Dla niej każda fryzura to dzieło sztuki, w które wkłada serce i duszę. Pracuje zarówno w branży salonowej, jak i na prestiżowych pokazach mody oraz sesjach zdjęciowych. Jej projekty debiutowały na pokazach w Krakowie, co podkreśla jej kreatywność i zaangażowanie w modę.

Avon - Makeup
Firma kosmetyczna, która nie tylko dba o piękno, ale również wspiera kobiety na całym świecie. Ich zaangażowanie w walkę z rakiem piersi, prowadząc akcje społecznościowe "Avon kontra Rak piersi," jest godne uznania. To firma, która łączy kosmetyki z sercem, oferując produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Zespół Avon wykona makijaże w składzie utalentowanych menedżerek Avon: Agnieszki Krecioch, Mileny Małoty i Joanny Kaplon

Holistycznie Zadbana Marzena Balara - Makeup
Wizażystka i linergistka z wieloletnim doświadczeniem, która tworzy nowoczesny salon beauty w Nowym Targu. Jej podejście holistyczne do pielęgnacji i relaksu sprawia, że klientki otrzymują kompleksową opiekę. Marzena Balara troszczy się o wszystkie sfery życia, dążąc do harmonii, zdrowia i dobrego samopoczucia nie tylko na poziomie fizycznym, ale także emocjonalnym, mentalnym i duchowym.

Ewa Morawiec- Makeup
Wizażystka z pasją, której umiejętności pozwalają podkreślić naturalne piękno i osobowość klientek. Tworzy zarówno makijaże ślubne, jak i nietypowe stylizacje, odznaczając się kreatywnością i doświadczeniem. Ewa Morawiec jest nieustannie otwarta na nowe wyzwania i projekty, inspirując się najnowszymi trendami w świecie wizażu.

Wszystkie te osoby, artyści i firmy biorą udział w tworzeniu pięknego i barwnego wydarzenia a także niezwykłej oprawy wizualnej Polki Folki, przynosząc swoje wyjątkowe talenty i zaangażowanie do tego wydarzenia. To dzięki nim każdy pokaz jest niezapomnianym przeżyciem.

Fundacja Made In Podhale oraz Aneta Larysa Knap & Edyta Gąsior serdecznie zapraszają na wyjątkowe wydarzenie, które rozpoczyna się o godzinie 19:00. Ten event ma charakter otwarty dla wszystkich chętnych. Dołącz do nas, aby wspólnie cieszyć się niezapomnianą nocą pełną niesamowitych atrakcji - zachęcają organizatorki.
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama