Ewakuacja kolejki na Kasprowy Wierch - zobacz film z ćwiczeń

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Polskie Koleje Linowe dwa razy do roku - przed sezonem zimowym oraz letnim przeprowadzają prace techniczne i konserwacyjne, które wiążą się z przestojem technicznym urządzeń. Czas przerwy serwisowej na Kasprowym Wierchu, wykorzystywany jest na przeprowadzenie ćwiczeń, które realizowane są wspólnie z TOPR.

- W PKL dbamy o jakość urządzeń i stawiamy na profesjonalizm naszych pracowników. Dlatego każdego dnia w ramach codziennej pracy sprawdzamy parametry techniczne urządzeń, a w terminach wskazanych przez producenta prowadzimy prace serwisowe. Bardzo istotnym elementem, który pozwala zachować jakość naszej obsługi są szkolenia. Zawsze po zakończonych sezonach, ćwiczymy wraz z TOPR, by w sytuacjach nadzwyczajnych zapewnić bezpieczeństwo turystom - mówi Marcin Kucharski, kierownik ośrodka PKL na Kasprowym Wierchu. 

Jak dodaje - od początku działalności PKL, nigdy nie doszło do sytuacji, w której konieczna byłaby ewakuacja pasażerów z wagonów na Kasprowym Wierchu. 
 

 
Zakończony właśnie przestój kolei został wykorzystany na szkoleniowe próby ewakuacyjne pasażerów, podczas których ratownicy TOPR trenowali między innymi przy użyciu sprzętu alpinistycznego i z wykorzystaniem technik liniowych. W trakcie ćwiczeń ewakuacji z wagonu w rolę pasażerów wcielili się pracownicy PKL.

Od dziś kolej na Kasprowy Wierch rozpoczyna normalne kursowanie. 

 

źródło: PKL

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama