18. kolejka TAURON Hokej Ligi. Niespodzianka w Toruniu

W środę, 15 listopada odbyły się trzy mecze 18. kolejki TAURON Hokej Ligi. Niespodziewanie Stalowe Pierniki pokonały wicelidera z Oświęcimia, bardzo emocjonujące starcie oglądali kibice w Tychach, gdzie gospodarze wygrali z Zagłębiem w dogrywce. W ostatnim środowym spotkaniu Cracovia minimalnie wygrała z sanoczanami. Następna kolejka odbędzie się w piątek.

Stalowe Pierniki w bardzo dobrym stylu zakończyły drugą rundę TAURON Hokej Ligi. Drużyna z grodu Kopernika pokonała faworyzowaną Unię 4:3. Znakomicie prezentował się bramkarz Julius Pohjanoksa, który obronił aż 48 strzałów! W ataku z kolei błyszczał Danila Larionovs, który zakończył zawody z dubletem oraz asystą.

W Tychach widzowie oglądali cios za cios. Po 60. minutach był remis 5:5. W 25 sekundzie dodatkowego czasu gry Bartłomiej Jeziorski strzelił złotego gola. Reprezentant Polski jest ostatnio w wybornej formie. W miniony weekend Jeziorski w Turnieju o Puchar Niepodległości, który odbył się w Sosnowcu, w trzech meczach strzelił 5 bramek.

W Krakowie Pasy wygrały z Marmą Ciarko STS 3:2, chociaż niewiele brakowało do dogrywki. Decydujący gol, którego autorem był Daniel Krenzelok, padł na 12 sekund przed końcową syreną.

Następna kolejka odbędzie się 17 listopada w piątek, wtedy GKS Tychy zagra z Szarotkami (18:00), Unia z Zagłębiem (18:00), JKH z Marmą (18:00), a Cracovia z KH Energa (18:30). Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie polskihokej.tv. Aktualności, skróty oraz materiały wideo będą publikowane na oficjalnej stronie www.polskihokej.eu.