TAURON Liga Hokeja Kobiet: Zacięta walka za plecami liderek

W minionym tygodniu byliśmy świadkami wielu ciekawych spotkań w TAURON Lidze Hokeja Kobiet. Piętnaste zwycięstwo z rzędu odniosły Kojotki Naprzód Janów.

Bardzo zacięte mecze rozegrały drużyny, które plasują się za plecami liderek. Stoczniowiec Gdańsk pokonał SMS Bytom 4:3 i awansował na drugą pozycję w tabeli. Ciekawe spotkanie obserwowaliśmy w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie Białe przegrały minimalnie z Podhalem. Kolejna seria gier już w najbliższą sobotę i niedzielę.

W czwartek, 7 grudnia Kojotki wygrały w Oświęcimiu 5:2. Decydująca była trzecia tercja, wygrana przez przyjezdne 3:0. To był udany weekend dla Stoczniowca. Ekipa z Pomorza wygrała z SMS Bytom 4:3. Tu też kluczowa była ostatnia odsłona, w której miejscowe strzeliły trzy bramki, nie tracąc ani jednej. Przy stanie 3:3, złotą bramkę w 53 minucie zdobyła Iga Schramm. Gdańszczanki plasują się obecnie na drugiej pozycji.

Na trzecim miejscu w tabeli są Kozice, które rozegrały w weekend dwa spotkania. W sobotę przegrały z bytomiankami 1:6. W tym spotkaniu błyszczały w barwach SMS Karolina Gawandtka – 2 gole i asysta oraz Lena Zięba – też 2 bramki i kluczowe podanie. W niedzielę drużyna z Wielkopolski u siebie wygrała z Cracovią 6:2. Dzięki temu zwycięstwu Kozice wyprzedziły w tabeli bytomianki.

Ciekawe spotkanie obserwowaliśmy także na lodowisku Jastor, gdzie Białe Jastrzębie podjęły Podhale Nowy Targ. Przyjezdne wygrały 3:2, a decydujący gol padł na 40 sekund przed końcową syreną. Krążek do siatki wpakowała Dominika Szymik.

Kolejne emocje w TAURON Lidze Hokeja Kobiet czekają nas w sobotę i niedzielę, 16-17 grudnia. W sobotę Wiedźmy zagrają z Atomówkami, a Unia ze Stoczniowcem. W niedzielę SMS podejmie Podhale, Wiedźmy zagrają z Białymi a Kojotki z Cracovią.