Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

​Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców, gości oraz turystów na Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył", który rokrocznie jest organizowany w zakopiańskich świątyniach.

Kolędowanie rozpocznie się 24 grudnia koncertem Parafialnego Regionalnego Zespołu „Giewont” z Olczy. Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem wypełnią radosne pieśni bożonarodzeniowe, jak i rozmaite góralskie pastorałki, które wprowadzą słuchacza w magię świąt Bożego Narodzenia. 

Od piętnastu lat zakopiańskie kościoły stają się miejscem wspaniałych koncertów, które przyciągają licznie mieszkańców Zakopanego oraz turystów. Jest to przeżycie zarówno muzyczne, jak i duchowe. Zwyczaj kolędowania jest szczególnie żywy na Podhalu, gdzie najstarszą jego formą jest chodzenie z szopką po domach. Grupa kolędników niesie dobrą nowinę o narodzinach Jezusa. 

Podczas tegorocznej edycji będzie można posłuchać zarówno artystów związanych z Podhalem, jak również znanych z całej Polski. Wystąpią, między innymi Olga Bończyk, Agnieszka Przekupień, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Krywań, Kapela Hanki Wójciak, Hanna Zbyryt, Zespół Regionalny im. Klimka Bachledy, Parafialny Regionalny Zespół „Giewont” oraz zespoły Jedla, Zyngry i Tatrzańskie Smyki. 

Tradycyjnie już, 6 stycznia, odbędzie się także Orszak Trzech Króli z udziałem Zakopiańskich Zespołów Regionalnych. Wydarzenie co roku gromadzi tłumy mieszkańców i turystów, którzy biorą udział w barwnym korowodzie. 

Festiwal potrwa do 2 lutego 2024 roku a pełny program dostępny jest w dziale Co Gdzie Kiedy.

źródło: mat. prasowe

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama