TAURON Metropolia Silesia. Bardzo dobry mecz z potęgą EWHL

W niedzielę, 7 stycznia reprezentacja Polski, która występuje w Europejskiej Lidze Hokeja Kobiet, pod szyldem TAURON Metropolia Silesia, rozegrała na wyjeździe rewanżowy mecz z Hokiklub Budapeszt. Drużyna, która wygrała dwie ostatnie edycje EWHL, miała bardzo ciężką przeprawę z naszym zespołem. Spotkanie zakończyło się minimalną porażką Hokejowych Orlic.

Po pierwszej tercji nasza drużyna prowadziła 1:0 po bramce Małgorzaty Zakrzewskiej, po 40. minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 2:1, a drugiego gola dla Polek strzeliła niezawodna Karolina Późniewska. Węgierki wyrównały, a później wyszły na prowadzenie 3:2. TAURON Metropolia Silesia wciąż jednak grała bardzo dobrze i w 45. minucie Alicja Mota wyrównała stan meczu na 3:3. Zwycięski gol dla miejscowych padł w 48. min.

Wcześniej, w sobotnim starciu zdecydowanie dominowały zawodniczki Hokiklub, który wygrały 7:0. Cztery gole strzeliła Amerykanka Madie Leidt, która prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej EWHL.

W najbliższy weekend Polki ponownie zagrają w stolicy Węgier. Tym razem rywalkami podopiecznych Zbigniewa Wróbla będzie drużyna MAC Budapest, która w tabeli plasuje się na 6. miejscu.

Warto przypomnieć, że we wrześniu ubiegłego roku Polska Organizacja Turystyczna zawarła umowę z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie. Okazją do promocji atrakcyjności turystycznej Polski za granicą są występy drużyny TAURON Metropolia Silesia w EWHL.

TAURON Metropolia Silesia – Hokiklub Budapest 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)
Zakrzewska 11, Późniewska 38, Mota 45 – Haluskova 29, Szelenyi 41, Haluskova 45, Szamosfalvi 48