200 policjantów zabezpieczy Puchar Świata

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Oddziały prewencji, funkcjonariusze ruchu drogowego, antyterroryści, wydział konwojowy oraz negocjatorzy będą pilnować bezpieczeństwa turystów i mieszkańców w najbliższy weekend 19-21 stycznia. Przyjadą oni do Zakopanego z całego województwa.

Policja od kilku tygodni szykuje się na zabezpieczenie imprezy masowej, jaką jest Puchar Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem. - Mamy bardzo duże siły wsparcia, Jest to ok. 138 funkcjonariuszy w piątek, sobotę i niedzielę. Są to oddziały prewencji policji i funkcjonariuszy ruchu drogowego, tak zwani antyterroryści, wydział konwojowy oraz negocjatorzy i plus oczywiście funkcjonariusze naszej komendy. Każdorazowo, na każdy dzień od piątku do niedzieli w liczbie 50-55 osób - informuje podinsp. Przemysław Kurowski naczelnik Wydziału Sztab KPP w Zakopanem. 

Służby porządkowe, szacują, że na sam teren skoczni wejdzie ok. 17,5 tys. osób. Dodatkowe tysiące zgromadzą się poza terenem skoczni. - Impreza masowa zgłoszona jest na ok. 17 500 osób. Organizator oświadczył, że prawdopodobnie tyle osób będzie. My spodziewamy się w przybliżeniu ok 5-10 tys. osób poza terenem imprezy. Nie wszyscy zdążyli wykupić bilety, a chcą uczestniczyć. Przypominam, że to są wieczorne konkursy. Z całego Zakopanego widać pięknie oświetlone obiekty, wszyscy będą ściągać na teren Wielkiej Krokwi. Jesteśmy na to przygotowani - zapowiada Przemysław Kurowski. 

Poza zabezpieczeniem samego Pucharu Świata w Skokach Narciarskich, funkcjonariusze policji pełnić będą służbę na terenie powiatu. W poniedziałek 15 stycznia rozpoczęły się ferie zimowe i na Podhale zjechało dużo turystów. - Będziemy zabezpieczać Puchar Świata plus oczywiście bieżące zdarzenia, bieżące interwencje, których mamy już naprawdę mnóstwo. Począwszy od stoków narciarskich po zwykłe codzienne interwencje zgłaszane przez turystów i mieszkańców - zaznacza podinsp. Przemysław Kurowski. 

ms/
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama