Puchar Zakopanego na Kasprowym Wierchu

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Już 3 lutego na świętej górze narciarzy - Kasprowym Wierchu - wystartuje druga edycja Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim. Zawodnicy będą rywalizować na trasie slalomu giganta, zaplanowano dwa przejazdy.

Jubileuszowy Puchar Zakopanego Amatorów w narciarstwie alpejskimRejestracja poprzez stronę www.zakopane.pl/pucharzakopanego trwać będzie do czwartku 1 lutego do godziny 12:00. W dniu imprezy będzie można zapisać się w Biurze Zawodów, które zostanie uruchomione w Kuźnicach przy dolnej stacji kolejki. 

Narciarze będą rywalizować w kilku kategoriach wiekowych. Zawody odbywają się zgodnie z Narciarskim Regulaminem Sportowym Mistrzostw Polski Amatorów oraz Pucharu Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego. Zawodom dorosłych na Kasprowym będzie towarzyszyła rywalizacja dzieci w ramach Pucharu Zakopanego Dzieci - 44. Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w Narciarstwie Alpejskim.  

Kasprowy Wierch w historii sportów zimowych odegrał bardzo ważną rolę. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie narciarze mają szansę poczuć się jak w Alpach. Trasy narciarskie na Kasprowym Wierchu są zróżnicowane, odpowiednio przygotowane i pokryte naturalnym śniegiem. Każdy uczestnik otrzymuje dyplom ukończenia zawodów z zaznaczonym czasem przejazdu. 

Dla zwycięzców Wielkiego Finału 18 lutego na Polanie Szymoszkowej przygotowano nagrody o łącznej wartości 30.000 złotych. 

Materiały prasowe,r/
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama