Pościg za pijanym kierowcą

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Policjanci zakopiańskiej drogówki po krótkim pościgu zatrzymali kompletnie pijanego 26-letniego kierowcę BMW, który chwilę wcześniej spowodował kolizję.

Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu. Kierowca został zatrzymany. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj wczesnym popołudniem. Patrol zakopiańskiej drogówki został skierowany na miejsce kolizji w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie sprawca, najprawdopodobniej pijany kierowca miał odjechać w stronę Białki Tatrzańskiej. 

- Policjanci natychmiast ruszyli we wskazanym kierunku i już po pięciu minutach w rejonie stacji paliw zatrzymali BMW kierowane przez 26-letniego kierowcę z powiatu tatrzańskiego. Samochód nosił bardzo wyraźne ślady po kolizji z innym pojazdem. Kierowcę policjanci musieli siłą wyprowadzić zza kierownicy. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia świadków kolizji. Blisko 3.2 promila alkoholu w organizmie 26-letniego kierowcy wskazało urządzenie pomiarowe - relacjonuje asp. sztab. Roman wieczorek. 

Okazało się, że to nie pierwsze takie przestępstwo tego 26-latka. Kilka lat wcześniej stracił prawo jazdy za jazdę po alkoholu. 

Nowe prawo jazdy już zostało zatrzymane przez policjantów zakopiańskiej drogówki, a 26-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań celem wytrzeźwienia. Kierowcy grozi do 2 lat więzienia. 


KPP w Zakopanem, opr. s/

źródło: Policja Zakopane

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama