TAURON Metropolia Silesia. Zwycięski rewanż Polek

W niedzielę, 4 lutego w katowickiej Satelicie reprezentacja Polski, która występuje w Europejskiej Lidze Hokeja Kobiet, pod szyldem TAURON Metropolia Silesia, zrewanżowała się austriackiej drużynie KEHV Lakers Kärnten za sobotnią porażkę. Hokejowe Orlice wygrały 2:1, a bramki dla naszej drużyny zdobyły Karolina Późniewska i Wiktoria Gogoc. To był ostatni mecz Polek w sezonie zasadniczym EWHL. W marcu czekają zespół play-offy.

W sobotę Austriaczki zwyciężyły 2:0. W niedzielę było 2:1 dla naszego zespołu. Po bezbramkowej pierwszej tercji, w drugiej bramkę zdobyła Karolina Późniewska. W 24. minucie wyrównała Bailey. W 42. min padł decydujący gol. Zwycięską bramkę zdobyła Wiktora Gogoc.

W weekendowych spotkaniach Polki prowadził Arkadiusz Sobecki, były asystent Zbigniewa Wróbla. Pomagał mu Jarosław Rzeszutko, jeden z czołowych ligowych strzelców ostatnich lat, który niedawno zakończył karierę.

W tym tygodniu nowym trenerem reprezentacji Polski został Joe Butkevich, który zastąpił Zbigniewa Wróbla. Kanadyjczyk po raz pierwszy poprowadzi drużynę w dniach 8-10 lutego w Turnieju Czterech Narodów w Danii, gdzie Polki zagrają z Wielką Brytanią, Włochami i Danią. Najważniejszymi zawodami dla kadry w tym sezonie będą kwietniowe  Mistrzostwa Świata Dywizji IB w Rydze.