Janek Jaromin po raz kolejny wygrywa Oscyp (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W sobotę 3 lutego w Kotelnicy Białczańskiej zakończyła się piętnasta edycja Oscypa, czyli najstarszych zawodów snowboardowych w Polsce. W wydarzeniu wzięło udział ponad 90 zawodników, z czego aż 60 rywalizowało w ramach Oscypka - konkurencji skierowanych do najmłodszych snowboardzistów. Wysoka frekwencja, poziom sportowy oraz fantastyczna atmosfera sprawiły, że pomimo kapryśnej pogody tegoroczną imprezę można zaliczyć do bardzo udanych.

Snowboardowe dzieciaki w natarciu

Liczna reprezentacja w konkurencjach skierowanych dla dzieci oraz ich rosnący z roku na rok poziom pozwalają z optymizmem patrzeć na przyszłość polskiego snowboardu. Najmłodsi rywalizowali w dwóch konkurencjach - Mini Slalom oraz Junior Snowpark. W slalomie najwyższe miejsce na podium wśród dziewczynek zajęła Basia Cukier, natomiast wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się drugi rok z rzędu Aleksander Kosmowski, który wywalczył podwójne podium, gdyż triumfował również w snowparku. Wśród dziewczynek bezkonkurencyjna na przeszkodach okazała się Mia Beza, która zaprezentowała tak zaawansowane technicznie triki jak frontside 540 mute grab, frontflip czy noseslide pretzel. - Z radością patrzymy na to jak dużym zainteresowaniem co roku cieszy się Oscypek oraz jak z roku na rok poziom sportowy tych zawodów podnosi się. Jesteśmy przekonani, że rośnie nam pokolenie snowboardzistów jakiego w Polsce jeszcze nie było - przekonuje Rafał Wielgus, organizator zawodów.

Młodość vs doświadczenie

Tytuł zwycięzcy dorosłego Oscypa pozostał w tym roku w rękach Janka Jaromina, który nie dość, że obronił najwyższy stopień podium, to jeszcze dołożył do tego nagrodę VARTA Best Trick, odjeżdżając kombinację switch front 180 in do 50/50 na płaski rail a następnie transfer backside 270 do boardslide na down rail. Z kolei najlepszy trik na nietypowej, lodowej przeszkodzie w ramach Galaxy Ice Jibb wykonał Wojtek “Gniazdo” Pawlusiak, wygrywając jeden z najnowszych telefonów Samsung Galaxy S24 Ultra. Gniazdo uplasował się także na drugim stopniu podium zawodów głównych. Trzecie miejsce zajął jeden z najmłodszych uczestników zawodów dla dorosłych czyli Wiktor Kozarski. W konkurencji Red Bull Best Trick, która rozegrana została na nowej przeszkodzie czyli mostku zbudowanym z dwóch raili zwyciężył Patryk Urbański, zgarniając miesięczny zapas skrzydeł. Wśród kobiet sędziowie jako najlepszą wskazali Kasię Rusin. - Tegoroczne podium bardzo dobrze oddaje charakter Oscypa, w którym swoje miejsce mają wszystkie pokolenia miłośników snowboardu. Dla nas od samego początku jest to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim hołd dla naszej zajawki i okazja do międzypokoleniowej wymiany doświadczeń - przekonuje Łukasz Kosmowski, organizator wydarzenia. 


OSCYPEK wyniki

Mini Slalom Dziewczynki

Basia Cukier
Maria Mazur
Hannah Grajewska


Mini Slalom Chłopcy

Aleksander Kosmowski
Julian Mazur
Ignacy Jacel


Junior Snowpark dziewczynki

Mia Beza
Zuzia Bielecka
Liliana Tyszkiewicz


Junior Snowpark chłopcy

Olek Kosmowski
Józef Olesiński
Filip Kordeusz


OSCYP wyniki

1. Jan Jaromin
2. Wojtek Pawlusiak
3. Wiktor Kozarski


Galaxy Ice Jibb

Wojtek Pawlusiak

VARTA Best Trick

Jan Jaromin

Best Trick Red Bull

Patryk Urbański
źródło: mat. prasowe
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama