Turniej prekwalifikacyjny. Polacy przegrali z Ukrainą w karnych

W piątek, 9 lutego w ArcelorMittal Park w Sosnowcu w turnieju prekwalifikacyjnym do Zimowych Igrzysk Olimpijskich Polacy przegrali z Ukrainą 2:3 w karnych. W niedzielę na zakończenie rywalizacji Biało-Czerwoni zmierzą się z Koreą Południową (godz. 20:15). Do dalszej fazy awansuje tylko zwycięzca turnieju. Biało-Czerwoni mają iluzoryczne szanse na awans.

W pierwszej tercji Polacy grali szybko, dynamicznie, często atakowali bramkę rywala. To przyniosło skutek, bo gospodarze objęli prowadzenie po bramce Kamila Górnego. Ukraińcy doprowadzili do remisu na początku drugiej tercji, kiedy Denys Borodai sprytnym strzałem zaskoczył Macieja Miarkę. W tej odsłonie gry goście przeważali, ale nasza drużyna potrafiła wyjść z opałów i kibiców uradował doświadczony Marcin Kolusz. Po dwóch tercjach było 2:1. W trzeciej przeciwnicy wyrównali. W dogrywce bramki nie padły, a w karnych lepsi byli Ukraińcy.

W niedzielę z Koreą

W niedzielę nasza drużyna na zakończenie turnieju zmierzy się z Koreą Południową, z którą w poniedziałek wygrała w meczu kontrolnym 6:0. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:15. Zwycięzca prekwalifikacji w Sosnowcu awansuje do turnieju, którego stawką będzie bezpośredni awans do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które w 2026 roku odbędą się we Włoszech.

Bilety na mecz

Bilety na mecze Koreą Południową można jeszcze kupić w portalu KupBilet.pl. Wejściówki na mecz z Koreą Południową są w cenie 80 zł (normalny) i 60 zł (ulgowy). Bilety w kasie przed meczem będzie można kupić w cenie wyższej o 20 zł.

Partnerzy i sponsorzy wydarzenia

Gospodarzami prekwalifikacji są Miasto Sosnowiec i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Partnerem instytucjonalnym Ministerstwo Sportu i Turystyki, a Partnerami TAURON Polska Energia S.A., PESA, Toyota Czajka i Senactive. Podczas turnieju, w roli Sponsora Strategicznego Polskiego Związku Hokeja na Lodzie debiutuje także Krajowa Grupa Spożywcza S.A. z marką Polski Cukier. Wszystkie spotkania reprezentacji Polski w Turnieju Prekwalifikacyjnym w Sosnowcu pokaże na żywo TVP Sport.

Turniej Prekwalifikacyjny w Sosnowcu do Zimowych Igrzysk Olimpijskich

Czwartek, 8 lutego

POLSKA – UKRAINA 2:3 w karnych (1:0, 1:1, 0:1, d. 0:0, k. 1:2)
Górny 8, Kolusz 34 – Borodai 23, Ratushny 44, Vorona 65

POLSKA: Miarka - Wajda, Górny; Fraszko, Pasiut, Wronka - Ciura, Jaśkiewicz; Paś, Wałęga, Zygmunt - Wanacki, Dronia; Kolusz, Dziubiński, Jeziorski - Zieliński, Horzelski; Komorski, Galant, Michalski. Trener: Kalaber

UKRAINA: Dyachenko, Zakharchenko – Hrebenyk, Pangelov-Yuldashev; Lialka, Mazur, Morozov – Merezhko, Sysak; Peresunko, Trakht, Zakharov – Cholach, Ratushny; Denyskin, Fadyeyev, Vorona – Andreikiv, Korenchuk; Kutsevyvh, Borodai, Panchenko.

Trener: Khrystych.

Wyniki i Harmonogram Turnieju Prekwalifikacyjnego w Sosnowcu do Zimowych Igrzysk Olimpijskich:

Polska – Estonia 4:0

Korea Południowa – Ukraina 0:4