Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej spełnił marzenia trojga dzieci (zdjęcia)
Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00
We wtorek podopiecznych Fundacji „Dziecięca Fantazja” podejmował Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej.
Najpierw spełniło się marzenie 9-letniego Kacpra zmagającego się z LCHAD (deficyt kwasów tłuszczowych). Ten dzień był dla chłopca wyjątkowo radosny, gdyż otrzymał on wymarzoną kamerę cyfrową, którą będzie mógł kręcić amatorskie filmy. Zarówno w okolicach miejsca zamieszkania, jak i w domu rodzinnym oraz szpitalu, w którym niestety często przebywa. Kacper zaczął swoją karierę filmowca już na miejscu kręcąc film z wręczania pozostałych marzeń. Chłopiec ucieszył się też z super toru Hot Wheels, którym zamierza się bawić całe święta z bratem.Następnie spełniło się marzenie 11-letnia Angeliki, cierpiącej na przepuklinę oponowo-rdzeniową czyli rozszczep kręgosłupa. Angelika chciała mieć prawdziwego przyjaciela, który byłby z nią na dobre i na złe, gdy czuje się samotna. Wymarzyła sobie suczkę rasy maltańczyk. Oprócz szczeniaczka Angelika otrzyma także moc akcesoriów dla swojego pupila. Angelika otrzymała również magiczny kubek, na którym po napełnieniu wrzątkiem ukazuje się świąteczny pejzaż wraz ze Świętym Mikołajem. Natomiast Angelika cały czas tuliła swoją nową przyjaciółkę, którą nazwała Sonia.
- Niestety 12-letni Jakub, który miał być trzecim marzycielem w dniu wczorajszym się rozchorował i nie mógł do nas dotrzeć. Ale w jego imieniu przyjechał tata, który go godnie zastąpił. A przedstawiciele fundacji po południu pojechali do Kuby i byli obecni przy wręczaniu prezentu przez tatę chłopca. Kuba bardzo ucieszył się z nowego aparatu. Właśnie o takiej lustrzance marzył. Chłopiec od dwóch lat walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną. W wyniku agresywnego leczenia wystąpiły ciężkie powikłania, z którymi Jakub, który nadal przyjmuje chemię, zmaga się do dziś - wyjaśnia Patrycja Wróbel, członek zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja członek zarządu fundacji .
Wszyscy obecni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i obdarowani przez Bank kolejnymi upominkami.
- Cieszymy się, że ugościmy u nas dzieci. To dla nas naturalne, że pomagamy. Banki Spółdzielcze zawsze to robiły, przecież powstały właśnie po to, żeby przeciwdziałać wyzyskowi i wspierać najbiedniejszych. Bank działa na rzecz lokalnej społeczności m.in. poprzez sponsorowanie imprez o charakterze masowym, pikników, festynów oraz imprez sportowych. Wspiera rozwój regionalnych zespołów, chóry, schole. Dofinansowuje projekty w szkołach podstawowych, gimnazjach, świetlicach, stowarzyszeniach i fundacjach. Pomaga najuboższym poprzez dofinansowanie warsztatów terapii zajęciowej osób niepełnosprawnych, współudział w organizowaniu Akcji dla dzieci: „Dzień Dziecka”, „Święty Mikołaj”. Pomoc wybranej trójce marzycieli to zaszczyt i potwierdzenie naszych wartości – Polak, jego rodzina i pomoc” - wymienia Halina Szewczyk, prezes Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej.
- Naszymi podopiecznymi są w większości dzieci z ubogich rodzin, których rodzice nie mają finansowych możliwości na spełnienie pragnień chorującego, a często też umierającego dziecka - dodaje Patrycja Wróbel. - Banki mierzą swoje efekty współczynnikiem wypłacalności. Fundacja - liczbą uszczęśliwionych dzieci. Dzięki bankowi tylko w grudniu będzie ich blisko 30. Jeszcze kilka lat temu, to były nasze roczne osiągnięcia.
Fundacja „Dziecięca Fantazja” - jest organizacją non-profit posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego. Powstała w 2003 roku. Jej jedynym celem jest wnoszenie radości w życie dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Podopiecznymi fundacji są dzieci zmagające się z nowotworami, wadami wrodzonymi i chorobami genetycznymi. Misją Fundacji Dziecięca Fantazja jest dotarcie do wszystkich cierpiących dzieci w Polsce, aby wnieść w życie dzieci i ich rodzin iskierkę radości, wiary i nadziei. Fundacja Działa wyłącznie na rzecz polskich dzieci. Przez 9 lat działalności spełniła prawie 2500 najskrytszych fantazji. Fundatorami nagród są osoby indywidualne, firmy i organizacje.
Więcej na temat
komentarze
reklama