Wybuch gazu w Zakopanem

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W drewnianym budynku na Gubałówce w którym znajdowała się wypożyczalnia nart doszło do wybuchu gazu. Siła wybuchu zniszczyła go niemal całkowicie i spowodowała obrażenia u jednej osoby. Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

We wtorek o godzinie 10.26 policjanci otrzymali zgłoszenie mówiące o wybuchu gazu w jednym z budynków na Gubałówce w bezpośrednim sąsiedztwie popularnego deptaku. Na miejsce niezwłocznie skierowano policyjne patrole oraz strażaków i ratowników. Po przybyciu na miejsce okazało się, że niemal całkowicie zniszczony został drewniany budynek, w którym znajdowała się wypożyczalnia nart.

Działania ratownicze wśród elementów zniszczonego budynku prowadzili policjanci i strażacy poszukując poszkodowanych osób.

Ostatecznie okazało się, że poszkodowana została jedna osoba, która po zdarzeniu oddaliła się w nieznanym kierunku. Mężczyzna trafił do zakopiańskiego szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej w związku z licznymi oparzeniami jakich doznał. Strażacy przekazali, że najprawdopodobniej doszło do wybuchu nagrodzomadzonego w budynku gazu propan-butan, który był używany do ogrzewania.
 

Po zakończeniu działań ratowniczych do swoich czynności przystąpił policyjny technik kryminalistyki oraz śledczy. Na miejscu zdarzenia trwają obecnie oględziny, które mają za zadanie ustalenie wszelkich okoliczności i przyczyn tego zdarzenia. Zabezpieczono do dalszych badań butle z gazem oraz zapis monitoringu z pobliskich kamer.  Kluczowym dla sprawy zapewne będzie przesłuchanie poszkodowanego w tym zdarzeniu mężczyzny – mieszkańca powiatu tatrzańskiego, który jak wiemy przy pomocy przypadkowego przechodnia wydostał się spod drewnianych elementów zawalonego budynku. Na obecną chwilę nie mamy informacji o innych poszkodowanych osobach. 

asp.szt. Roman Wieczorek
 

źródło: Małopolska Policja

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama