42. kolejka TAURON Hokej Ligi. Unia zastopowała JKH

W niedzielę, 18 lutego odbyła się 42. kolejka TAURON Hokej Ligi. W hitowym spotkaniu Re-Plast Unia Oświęcim zastopowała JKH GKS Jastrzębie, który miał siedem zwycięstw z rzędu. Biało-niebiescy zwyciężyli 6:2. W Tychach nieoczekiwanie lepsza była Comarch Cracovia, która triumfowała w karnych. Pięć rzutów karnych wykorzystał Gustaf Berling! Komplet punktów zdobył GKS Katowice oraz KH Energa Toruń.

Na lodowisku w Oświęcimiu miejscowi kibice mieli sporo powodów do radości. Spotkanie z JKH, który w tym roku prezentuje się wyśmienicie, rozpoczęło się idealnie dla gospodarzy. Po 23. minutach Unia prowadziła aż 4:0! Goście nie potrafi znaleźć recepty na szybko i dynamicznie grających rywali. Po dwóch tercjach było 5:1. W decydującej odsłonie przyjezdni próbowali odwrócić wynik spotkania, ale zdołali strzelić tylko jednego gola i ostatecznie Unia wygrała 6:2.

W Tychach po 30. minutach Cracovia prowadziła 1:0. Po trzech tercjach było 2:2. W dogrywce bramki nie padły a w karnych lepsi byli krakowianie. Gustaf Berling pokazał, że jest wybitnym specjalistą od karnych, wykorzystał aż pięć!

W Katowicach pierwszy gol padł dopiero pod koniec drugiej tercji, kiedy Aleksi Varttinen wpakował krążek do bramki. Ostatecznie lider rozgrywek zwyciężył 3:1. Na lodowisku w Sanoku pewne zwycięstwo odniosły Stalowe Pierniki a Ruslan Bashirov zaliczył dublet.

Następna kolejka odbędzie się w piątek, 23 lutego. W 43. kolejce Podhale zagra z GKS Tychy (godz. 18), torunianie z GieKSą (18:30), Zagłębie z sanoczanami (19:00), a Cracovia z Unią (20:15). Z kolei w niedzielę, 25 lutego w 44. kolejce katowiczanie podejmą Zagłębie, GKS Tychy drużynę z Torunia, Unia Podhale a JKH zmierzy się z Cracovią.