1. Ćwierćfinał TAURON Hokej Ligi: Wielkie emocje i niespodzianki

W piątek, 1 marca rozpoczęła się faza play-off TAURON Hokej Ligi. To był wieczór niespodzianek. Na Jastorze nieoczekiwanie wygrali torunianie. W Oświęcimiu lepsza była Comarch Cracovia. W Tychach gospodarze pokonali Podhale dopiero w dogrywce. Jedynie GieKSa zagrała jak na faworyta przystało i pewnie pokonała Zagłębie. W sobotę mecze numer dwa

Przed spotkaniem Unia – Cracovia trener Rudolf Rohacek wcale nie zrażał się tym, że jego zespół regularnie przegrywał w sezonie zasadniczym z drużyną z Oświęcimia. W piątek goście prezentowali się bardzo dobrze. Błyszczał Martin Kasperlik, który zaliczył dublet. Ostatecznie Pasy wygrały 5:3, a kluczowa dla losów meczu była druga tercja, wygrana przez Cracovię 3:1.

W Jastrzębiu-Zdroju Stalowe Pierniki postawiły się faworyzowanej drużynie. Od pierwszych minut goście byli skuteczniejsi i zdobywali ładne gole. Torunianie już w drugiej minucie trafili do bramki. JKH ani razu nie wyszedł w tym spotkaniu na prowadzenie. Przyjezdni wygrali 3:2 a w styczniu w sezonie zasadniczym na Jastorze było 10:0 dla gospodarzy. W Tychach kibice oglądali dogrywkę. Po 60. minutach było 1:1. W dodatkowym czasie gry złotego gola strzelił Bartłomiej Jeziorski.

W Satelicie GieKSa szybko ustawiła sobie mecz. Już po 10 minutach było 3:0 dla miejscowych, a dublet zaliczył Joona Monto. W trzeciej tercji Zagłębie grało lepiej, ale doświadczeni katowiczanie nie pozwolili na wiele i ostatecznie wygrali 5:2.