5. Ćwierćfinał TAURON Hokej Ligi. Podhale znowu pokonało GKS Tychy

W sobotę, 9 marca odbyła się piąta seria meczów ćwierćfinałowych TAURON Hokej Ligi i wciąż wszyscy są w grze. Nieoczekiwanie Podhale znowu pokonało GKS Tychy. JKH po raz trzeci z rzędu zwyciężył z KH Energą. GKS Katowice i Unia wygrały bardzo ważne mecze. We wtorek, 12 marca czekają nas kolejne wielkie emocje i być może wtedy poznamy półfinalistów

Szarotki są w wysokiej formie, co udowodniły w sobotni wieczór na lodowisku w Tychach. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania goście prowadzili 2:1. Mateusz Bryk wyrównał i dzięki temu doszło do dogrywki, w której znowu klasę pokazał Bartłomiej Neupauer, zdobywając złotego gola. W tej serii z 0-3 zrobiło się 2-3, a najbliższy mecz odbędzie się w Nowym Targu.

Powody do zadowolenia mają w Jastrzębiu-Zdroju. Drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera wygrała po raz trzeci z rzędu ze Stalowymi Piernikami. To był znowu wyrównany mecz. Decydujący gol dla miejscowych padł w 58. minucie, kiedy Jakub Izacky ustalił wynik na 3:2. W tej serii też jest 3-2 dla zespołu spod czeskiej granicy.

O krok od półfinału jest również Unia. Oświęcimianie zagrali bardzo dobrze zwłaszcza w pierwszej tercji, którą wygrali 3:1, a prowadzenie objęli już w 26 sekundzie, kiedy krążek skierował do siatki Andriy Denyskin.

W Satelicie katowiczanie byli lepiej dysponowani od Zagłębia Sosnowiec. Bramkarz Patrk Spesny obronił wiele strzałów, ale dwukrotnie skapitulował. Gole zdobyli Bartosz Fraszko i Grzegorz Pasiut. Mistrz Polski prowadzi w tej serii 3-2.

Szósta serie gier odbędzie się we wtorek. Wszystkie spotkania ćwierćfinałowe są transmitowane na platformie polskihokej.tv.