3. Półfinał TAURON Hokej Ligi: Mistrz i Unia górą

W czwartek, 21 marca odbyły się trzecie mecze półfinałowe TAURON Hokej Ligi. Pewne zwycięstwa odnieśli goście. Obrońca tytułu mistrzowskiego GKS Katowice poradził sobie z JKH, wygrywając 4:1 i prowadzi w serii do czterech zwycięstw 2-1. W Tychach Unia zwyciężyła aż 4:0 i też aktualnie prowadzi w serii 2-1. W piątek spotkania numer cztery.

Na Jastorze w pierwszej tercji katowiczanie wykorzystali grę w przewadze. Sam Marklund próbował pokonać bramkarza, nie udało mu się, ale utrzymał się przy krążku i podał do tyłu do Benjamina Sokaya, który strzelił pierwszego gola w czwartkowym starciu. W drugiej tercji GieKSa podwyższyła prowadzenie, w zamieszaniu podbramkowym Hampus Olsson wpakował krążek do siatki. W ostatniej odsłonie gola dla miejscowych strzelił Bagin, ale Sokay błyskawicznie odpowiedział, wykorzystując sytuację sam na sam. Katowiczanie strzelili jeszcze gola tuż przed końcem meczu, ustalając wynik na 4:1

Mecz na Stadionie Zimowym w Tychach wyglądał trochę podobnie jak starcie w Jastrzębiu-Zdroju. Po bezbramkowej pierwszej tercji na początku drugiej odsłony bramkę zdobył Daniel Olsson Trkulja, który jest czołowym napastnikiem ligi w tym sezonie. Wynik podwyższył w 32. min Elliot Lorraine. W 47. minucie na 3:0 bramkę zdobył Kamil Sadłocha, który w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną 4:0. W piątek mecze numer cztery. Spotkania będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.