GKS Tychy wywalczył brązowe medale

W czwartek, 4 kwietnia odbył się drugi mecz o trzecie miejsce pomiędzy GKS Tychy a JKH GKS Jastrzębie. Tyszanie ponownie pokonali rywali, tym razem 2:1 i zwyciężyli w serii do dwóch zwycięstw 2-0. W TAURON Hokej Lidze do rozstrzygnięcia pozostała najważniejsza kwestia, kto zostanie mistrzem Polski. W sobotę na lodowisku w Oświęcimiu odbędzie się trzecie spotkanie Unii z GKS Katowice. W serii do 4. zwycięstw jest 1-1.

We wtorek na Stadionie Zimowym w Tychach było 5:2 dla gospodarzy. JKH chciał się zrewanżować za porażkę i w czwartek już w 21. sekundzie objął prowadzenie. Strzelcem gola był Kamil Górny. Później jednak bramki zdobywali wyłącznie goście, którzy byli mocno wspierani przez liczną grupę tyskich kibiców. Pierwsza tercja zakończyła się prowadzeniem przyjezdnych 2:1, a w kolejnych tercjach bramki już nie padły. Po zakończonym spotkaniu prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Mirosław Minkina wręczył brązowe medale zwycięskiej drużynie.

Tyszanie wywalczyli brąz, a przed nami jeszcze kolejne starcia o złoto. W rywalizacji GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim w serii jest 1-1. Kolejne dwa mecze odbędą się na lodowisku w Oświęcimiu w sobotę i niedzielę, a zobaczy je komplet widzów, bo wszystkie bilety zostały wykupione. Spotkania finałowe są transmitowane w TVP Sport.

MECZ O TRZECIE MIEJSCE (do 2. zwycięstw)