77. edycja Pucharu PKL na Kasprowym Wierchu za nam

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

77 edycja Pucharu PKL przechodzi do historii! Entuzjaści sportów zimowych po raz kolejny spotkali się na Kasprowym Wierchu, by poczuć ducha rywalizacji i wziąć udział w kultowych zawodach organizowanych przez Polskie Koleje Linowe. W tym roku swój udział w starcie zgłosiło 60 zawodników.

Każdej edycji Pucharu PKL towarzyszą przede wszystkim niezapomniane emocje, sportowa adrenalina i niepowtarzalna atmosfera, podobnie było podczas tegorocznych zawodów.

6 kwietnia miłośnicy narciarstwa spotkali się na Kasprowym Wierchu, by kontynuować tradycję i wziąć udział w historycznych już zawodach organizowanych przez Polskie Koleje Linowe. Pełnoletni uczestnicy, którzy wcześniej zarejestrowali swój start, rywalizowali ze sobą na trasie w Dolinie Gąsienicowej o puchar PKL, vouchery oraz nagrodę główną – sezonowy skipass.

W rywalizacji swój udział zgłosiło łącznie 60 osób. Zgodnie z tradycją i regulaminem zawody były podzielone na dwie grupy. W pierwszej uczestnikami byli pracownicy PKL, a w drugiej pozostałe osoby, które zarejestrowały swój start.

77. edycja Pucharu PKL

Podczas tegorocznych zmagań najmłodszy uczestnik zawodów miał 18 lat, a najstarszy 76. Zwycięzcy oprócz pucharów otrzymali atrakcyjne nagrody między innymi sezonowe skipassy na Kasprowy Wierch oraz vouchery do wykorzystania w sklepach sportowych, a także pakiety do Term Bukovina. Dodatkowo spośród wszystkich uczestników zawodów rozlosowane zostały nagrody specjalne m.in. wejściówki do Term Bukovina, vouchery do wykorzystania w Restauracji GWARNO oraz w sklepach z pamiątkami na Kasprowym Wierchu czy Gubałówce. Sponsorami nagród były PKL oraz Termy Bukovina.

- Bardzo dziękujemy za udział w tegorocznej edycji Pucharu PKL oraz gratulujemy zwycięzcom i wszystkim zawodnikom. Cieszymy się, że wspólnie możemy kultywować tę sportową tradycję, która jest też narciarskim świętem. Oczywiście to nie koniec sezonu narciarskiego na Kasprowym Wierchu. Zapraszamy wszystkich miłośników sportów zimowych do naszego ośrodka, gdzie wciąż w Dolinie Gąsienicowej panują dobre warunki do jazdy na nartach – mówił podczas zawodów Marian Szewczyk, dyrektor operacyjno-techniczny PKL.

W 77. edycji Pucharu PKL w narciarstwie alpejskim w klasyfikacji kobiet najlepsza okazała Karolina Klimek, na drugim miejscu uplasowała się Małgorzata Tlałka-Długosz, trzecie miejsce zajęła Sylwia Loley.

Mężczyźni podzieleni zostali na II grupy wiekowe. W I grupie na podium stanęli: Szymon Gąsienica zajmując pierwsze miejsce, Maciej Ćwikła z drugim miejscem oraz Rafał Skarbek-Maczewski na trzecim miejscu. Z kolei w II grupie wiekowej zwyciężył Waldemar Lalik, na drugim miejscu Andrzej Gomuliński, a podium zamknął Michał Biernacik.

Wśród pracowników PKL w grupie kobiet najlepsza okazała się Monika Wardas, drugiemiejsce zajęła Zuzanna Jakubowicz, a trzecia na podium była Dominika Handzel. Męska część zawodników została podzielona na III grupy wiekowe. W pierwszej najlepszy był Mikołaj Kulig, zaraz za nim znalazł się Dawid Maciag oraz na trzecim miejscu Kamil Bury. W II grupie wiekowej pierwsze miejsce zajął Wojciech Jędrol, natomiast drugie Andrzej Moskal, trzeci był Łukasz Stoch. W III grupie zwyciężył Marek Smetana, drugi był Piotr Fudalej, a trzecie miejsce zajął Ryszard Bednarz.

Wśród snowboardzistów w kategorii pracowników PKL najlepszy był Artur Bełzowski, drugie miejsce zajął Jakub Przeklasa. Najlepsza na desce okazała się Julia Chmielecka, drugie miejsce zajęła Aleksandra Takuśki.

Co prawda 77. edycja Pucharu PKL w narciarstwie alpejskim już za nami, jednak zima w Tatrach jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. W ośrodku PKL Kasprowy Wierch na trasie w Dolinie Gąsienicowej wciąż jeszcze utrzymują się dobre warunki do szusowania. O ile pogoda dopisze trasa dostępna będzie jeszcze przez długi weekend majowy. Od 6 maja rozpocznie się zaplanowany przegląd techniczny kolei i urządzeń na Kasprowym Wierchu.

Terminy funkcjonowania wszystkich ośrodków turystycznych dostępne są na stronie internetowej PKL www.pkl.pl. Rekomendujemy zakup biletów na wybrany dzień oraz godzinę z wyprzedzeniem w sklepie internetowym PKL.


źródło: mat. prasowe PKL

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama