Łukasz Filipowicz nowym burmistrzem Zakopanego (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Kandydat KW Przyjazne Zakopane - Łukasz Filipowicz wygrywa w wyborach na burmistrza Zakopanego z ponad 60-cio procentowym poparciem. PKW podała cząstkowe wyniki 21 na 23 komisji wyborczych.

Do komitetu wyborczego Łukasza Filipowicza spływają kolejne dane spod komisji w Zakopanem. Państwowa Komisja Wyborcza podała także wyniki głosowania z 21 komisji na 23. Łukasz Filipowicz otrzymał 5 251, co stanowi 62,83 proc. wszystkich głosów. 

Na Agnieszkę Nowak-Gąścienicę zagłosowało 3106 mieszkańców Zakopanego (37,17 proc.). 

- Emocje na naszym wieczorze wyborczym są niesamowite. Czuję się prawie jak na evencie sportowym, bo jest tak tłoczno i gwarno. Ludzi co chwilę skandują i kibicują. Ogromne wsparcie. Chciałem podziękować wszystkim wyborcom, którzy oddali na mnie głos i zaufali naszemu komitetowi, a także wszystkim, którzy pracowali przy kampanii. Bardzo wam dziękuję - mówił Łukasz Filipowicz. 

Nowy burmistrz nie zdradza jeszcze kto będzie jego zastępcami. - Wiceburmistrzowie są jeszcze nie wybrani. Jest kilka nazwisk i zastanawiamy się nad tym. Nie chcę podejmować pochopnych decyzji, mamy na to czas - mówi Łukasz Filipowicz, ale zdradza jakie będą jego pierwsze decyzje - wprowadzimy transparentność do urzędu, żeby mieszkańcy w końcu wiedzieli co tam się dzieje, żeby burmistrz był dla mieszkańców. Musimy odelitaryzować ten urząd. Pierwszą decyzją będzie cofnięcie gazety propagandowej. Czeka nas dużo pracy - zaznacza nowy burmistrz Zakopanego. 

e/r
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama