MP w biathlonie. „Srebrny” Szczurek, Pałka bez medalu

Biegami sprinterskimi rozpoczęli biathloniści rywalizację o tytuły mistrza kraju. Zawody odbywają się w Jakuszycach. W rywalizacji kobiet liczyliśmy mocno na pochodzącą z Czerwiennego Krystynę Pałkę, która ostatnio nieźle prezentowała się w Pucharze Świata. Niestety nie miała dnia.

Była dopiero piąta ze sporą stratą ( 1:08.4) do triumfatorki Magdaleny Gwizdoń z BLKS Żywiec. Mimo jednego niecelnego strzału w pozycji leżącej pokonała o 13 sekund koleżankę z reprezentacji Agnieszkę Cyryl (Karkonosze Jelenia Góra), która na strzelnicy była bezbłędna. Pałka musiała biegać cztery rundy karne (po 150 metrów) za karę, że jej pociski minęły tarczę. To zaważyło, że zabrakło jej na podium.

W sprincie na 10 km mężczyzn nieomylny na strzelnicy był Łukasz Słonina z AZS AWF Wrocław. Pewne oko dało mu mistrzowski tytuł. Drugi był reprezentant BKS WP Kościelisko, Łukasz Szczurek. Stracił do triumfatora 49, 6 sek. Gdyby nie fatalne strzelanie, aż cztery pudła, to kto wie czy nie stanąłby na najwyższym stopniu podium. Na piątej pozycji zawody ukończył jego kolega klubowy Maciej Nędza Kubiniec. Stracił do zwycięzcy 1:43.4, mimo bezbłędnego strzelania. Słabo pobiegł.