MP w łyżwiarstwie szybkim. Pięć medali dla Klubu Poroniec - w tym "złoto" dla Szymańskiego

Na warszawskich Stegnach rozpoczęły się Mistrzostwa Polski na dystansach w łyżwiarstwie szybkim. Świetnie zaprezentowali się reprezentanci Porońca Poronin, którzy wywalczyli pięć medali.

Medal z najszlachetniejszego kruszcu zawisł na szyi Jana Szymańskiego w biegu na 5000 metrów. Zwyciężył z czasem 6:42.88, poprawiając rekord mistrzostw i toru. Brązowy medal wywalczył Konrad Niedźwiedzki, pokonując ten dystans w czasie 6:56.23.

Drugi złoty krążek wywalczyła kobieca drużyna Porońca w wyścigu drużynowym na sześć okrążeń. Luiza Złotkowska, Urszula Włodarczyk i Magdalena Czyszczoń „wykręciły” czas 3:27.57, wyprzedzając o blisko 7 sekund WTŁ Stegny Warszawa.

Katarzyna Bachleda Curuś i Luiza Złotkowska stanęły, odpowiednio, na drugim i trzecim stopniu podium po biegu na 1500 metrów. Brązowa medalistka z igrzysk olimpijskich Luiza Złotkowska podkreśla, iż na torze Stegny walczy się nie tylko o trofea krajowe, ale również o kwalifikacje do styczniowych wielobojowych mistrzostw Europy oraz kadry na drugą część sezonu.