Najlepsza restauracja w Polsce jest w Krakowie

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W ubiegłym roku po raz pierwszy polska restauracja zdobyła dwie gwiazdki w prestiżowym, tworzonym od ponad 100 lat Przewodniku Michelin.

Działająca na krakowskim Kazimierzu restauracja Bottiglieria 1881, bo o niej mowa utrzymała swoją pozycję i w ogłoszonych wlaśnie rekomendacjach na 2024 rok nadal, jako jedyna w naszym kraju pochwialić się może dwiema gwiazdkami. 

Swoje pojedyncze gwiazdki utrzymały też restauracje wyróżnione nimi w ubiegłym roku: Muga w Poznaniu i NUTA w Warszawie. Do ich grona dołączyła kolejna restauracji ze stolicy - Rozbrat 20 i po raz pierwszy w historii polskiego wersji Przewodnika Michelin restauracje z Kościeliska i z Gdańska.

Nominacja działającej w sądziedztwie zimowej stolicy Polski restauracji Giewont, która poza potwierdzonym właśnie gwiazdką poziomem kulnarnym oferuje też swoim gościom przepiękny widok na majestatyczne Tatry sprawia, że w Małopolsce mamy nagrodzone przez Michelin gwiazdkami restauracje.

Poza gwiazdkami inspektorzy Michelin przynają także wyróżnienia w kategorii Bib Gourmand Restaurants, dla miejsc gdzie można bardzo dobrze zjeść w rozsądnych cenach. W tej kategorii znalazły suię dwie krakowskie restauracje: Folga i MOLÁM.


oprac. wo/ 

źródło: guide.michelin.com/

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama