Hokej. Sosnowiec pokonany 10:1 (zdjęcia)

Szkoła Mistrzostwa Sportowego nie potrafiła podyktować surowszych warunków, toteż mecz toczył się według życzeń gospodarzy, którzy wygrali jak chcieli. Wynik i tak jest minimalną karą jaką ponieśli sosnowiczanie.

- Podhalanie przewyższali gości w każdym elemencie hokejowego rzemiosła. Rzucała się w oczy ich dojrzałość, umiejętność uwalniania się spod opieki przeciwnika, indywidualna szybkość, zwrotność i dokładność podań. „Szarotki” grały kombinacyjnie, strzelały z każdej pozycji, do tego soczyście. Pierwszy bramkarz SMS nie miał najlepszego dnia. Przynajmniej dwie bramki ma na sumieniu. Nie powinien takich strzałów przepuścić. Zanosi się na kolejną dwucyfrówkę – wyrokował po 20 minutach gry trzykrotny olimpijczyk, Gabriel Samolej. Nie pomylił się.

Dodajmy do tego, że Rajski w tej fazie meczu ani razu nie został zmuszony do interwencji. Bawił się w szóstego zawodnika. Wszyscy zastanawialiśmy się, czy przypadkiem nie powtórzy wyczynu z meczu z Artystami, kiedy to często brał „gumę” i jechał z nią pod drugą bramkę.

W 12 minucie odnotować trzeba setną zdobycz bramkową górali w sezonie. Autorem gola był Tomasz Landowski, który huknął spod niebieskiej linii aż siatą zatrzepotało. To było drugiej jego trafienie, równie piękne jak jubileuszowy gol.

MMKS Podhale Nowy Targ – SMS I Sosnowiec 10:1 (6:0, 2:0, 2:1)
Kary: 33 – 41 min.
MMKS Podhale: Rajski (40:00 Niesłuchowski) – Mrugała, Łabuz (27), Biela, Naupauer, Zarotyński – Landowski, K. Kapica, F. Wielkiewicz, Bryniczka, M. Michalski (2) – Gaczoł, Talaga, Ziętara, Bomba, Ištocy – Szal, Wojdyła, Olchawski (2), Tomasik, Stypuła (2). Trener Marek Ziętara.
SMS: D. Zabolotny (2; 14:08 Kieler) – Gimiński (25), Falkenhagen, Stopiński, Błotnicki (2), Krzemień – Horzelski, Kostek, Gniewek (2), Pędraś, Woźniak – Orłowski, Krawczyk (4), Pawlikowski, Sołtys (2), Maczuga – Zieliński (2), Kafel, Księżyk, P. Zabolotny, Starostecki (2). Trener Tomasz Demkowicz.