Unihokej. Podhalanki nie sprostały mistrzyniom

Unihokeistkom MMKS Podhale w miniony weekend przyszło się zmierzyć w dwumeczu z Mistrzyniami Polski Energą Olimpią Osową Gdańsk. Góralki wracają znad morza z pustymi rękami, ale w pierwszym spotkaniu były bliskie sprawienia niespodzianki.

W sobotnim meczu nowotarżanki długo prowadziły, w 43 minucie nawet różnicą trzech goli. Zawodniczki MMKS od początku tego sezonu zbyt często powtarzają błąd, który prawie w każdym meczu powielają. W pewnym momencie zbytnio się rozluźniają. Ten zastój kończy się stratą goli. Nie zawsze jest jednak możliwość by dogonić rywalki. Zawodniczki z Gdańska są zbyt doświadczonym zespołem żeby z takiego przestoju gry rywalek nie skorzystać. W 49 minucie różnicę bramkową zniwelowały do jednej. Nowotarżanki odpowiedziały golem w przewadze, ale później na parkiecie już dominowały tylko gdańszczanki zdobywając jeszcze trzy gole i zwyciężając wydawałoby się przegrany mecz.

Dzień później MMKS już nie miał nic do powiedzenia, bowiem Energa od pierwszej minuty dyktowała tempo, by po dwóch tercjach wygrywać 9:2. Trzecia tercja na remis.

Drugi zespół z Nowego Targu występujący w ekstralidze Szarotka Nowy Targ z dwóch meczów rozegranych w Zielonce z tamtejszymi Dzikimi Gęsiami udało się wygrać jedno.

Dzikie Gęsi Zielonka – Worwa Szarotka Nowy Targ 5:3 (2:1, 2:2, 1:0) i 2:3 (0:0, 0:0, 2:3)

Energa Olimpia Osowa Gdańsk - MMKS Podhale Nowy Targ 8:6 (1:2 ; 1:2 ; 6:2)
02:44 0:1 Marzena Bryniarska - Ewelina Bryniarska
05:29 2 min Aneta Grynia (uderzanie)
08:58 2 min Magdalena Sopiarz (za duża ilość zawodników na boisku)
10:28 1:1 Julia Jurkowska
13:31 1:2 Magdalena Sopiarz - Anna Podlipni
17:14 2 min Julia Jurkowska (odpychanie)
33:19 2:2 Hanna Samson