Sporo inwestycji i wielomilionowe dofinansowania
Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00
Podczas piątkowej sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego, którą prowadził przewodniczący Rady PN Marek Pławiak, radni głosowali nad kilkoma uchwałami. Wcześniej wysłuchali sprawozdania starosty nowosądeckiego Tadeusza Zaremby.
- Rozpoczynamy działania związane z kilkoma dużymi inwestycjami – mówił starosta Tadeusz Zaremba. – To między innymi prace projektowe dotyczące budowy nowej siedziby dla Powiatowego Urzędu Pracy oraz niektórych wydziałów Starostwa Powiatowego, a także opracowanie dokumentacji przebudowy kotłowni węglowej na gazową w Zespole Szkół w Marcinkowicach. Rozważamy również dostosowanie kotłowni funkcjonującej w budynku hali sportowej w Marcinkowicach do spalania gazu ziemnego zamiast gazu propan-butan.Starosta dodał, że została już opracowana dokumentacja projektowa na przebudowę części budynku Internatu szkolnego w Nawojowej na potrzeby Ośrodka Interwencji Kryzysowej dla Powiatu Nowosądeckiego. Wartość kosztorysowa robót wynosi 1 560 000 zł. Obecnie trwa procedura związana z uzyskaniem pozwolenia na budowę.
- Kontynuowane są prace przy rozbudowie budynku Zespołu Szkół w Starym Sączu – mówi starosta. - Do końca października wykonany zostanie stan surowy otwarty, a stopień zaawansowania robót przekroczy 50 procent. Ponadto, Biuro Studiów i Projektów Lotniskowych POLCONSULT z Warszawy przedłożyło koncepcję budowy lądowiska dla helikopterów medycznych w Krynicy-Zdroju, która przewiduje budowę lądowiska głównego oraz dwóch miejsc postojowych. Termin opracowania kompletnej dokumentacji przewidziany jest na grudzień tego roku.
Kolejna dobra informacja to uzyskanie dotacji w wysokości 6 milionów złotych na przebudowę budynków Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej-Zdroju. Obecnie przystąpiono do wyłonienia wykonawcy. Szacunkowa wartość robót wynosi 6 935 000 złotych.
Powiat otrzymał również dofinansowanie do projektu „Cyfrowe rozwiązania dla geodezji Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowy Sącz”. To kwota ponad 14 milionów złotych pochodząca ze środków UE w ramach RPO WM na lata 2021- 2027. Projekt będzie realizowany przez trzy lata.
- Wspomnę również, że na terenie Powiatu działają już trzy filie naszego Wydziału Komunikacji – mówił starosta Tadeusz Zaremba. - 23 lipca uruchomiliśmy pierwszy punkt rejestracji samochodów w Starym Sączu. Kolejny został uruchomiony w Krynicy Zdrój 30 sierpnia i w Łososinie Dolnej 20 września. Do 9 października w Starym Sączu obsłużono 3058 osób, w Krynicy-Zdroju – 650, a w Łososinie – 162 osoby. Łącznie – 3 870 osób.
Po wysłuchaniu sprawozdania, radni podjęli uchwałę m.in. w sprawie ustalenia zasad gospodarowania nieruchomościami zasobu powiatowego; w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Małopolskiemu z przeznaczeniem na nabycie gruntów niezbędnych do realizacji „Rozbudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 969 z drogą powiatową oraz drogą gminną w m. Jazowsko”; w sprawie zmian w budżecie Powiatu Nowosądeckiego na 2024 rok oraz zmian w Uchwale Budżetowej Powiatu Nowosądeckiego na 2024 rok. Radni wysłuchali też informacji o stanie realizacji zadań oświatowych Powiatu Nowosądeckiego za rok szkolny 2023/2024 oraz informacji z zakresu gospodarowania nieruchomościami.
Fot. Maria Olszowska
źródło: mat. prasowe
Więcej na temat
komentarze
reklama