Małopolska Nagroda Rynku Pracy
Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00
Za nami już 8. edycja konkursu pn. Małopolska Nagroda Rynku Pracy. Organizatorem plebiscytu są instytucje Województwa Małopolskiego: Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Krakowie.
Podczas uroczystej gali podsumowującej konkurs Samorząd Województwa Małopolskiego reprezentował Wojciech Piech - Pełnomocnik Marszałka Województwa Małopolskiego ds. przedsiębiorczości.Dzisiejsze wydarzenie to wyjątkowa okazja do tego, żeby uhonorować tych, którzy się nie tylko nastawiają na rozbudowę i powodzenie przedsiębiorstw, ale którzy są zainteresowani harmonijnym łączeniem celów biznesowych z troską o pracowników, czyli o swój najcenniejszy zasób. To zasługuje na szczególne uznanie, ponieważ Państwo wyróżniają się swoją wrażliwością. Samorząd Województwa Małopolskiego docenia Państwa wysiłki i inicjatywy. Dziękuję członkom kapituły konkursowej za Waszą niełatwą, wypełnioną skrupulatną analizą pracę. To dzięki niej poznaliśmy bliżej nominowanych i w końcu laureatów tego konkursu. To również dzięki zaangażowaniu dyrektorów i pracowników Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy powstała niezwykle dobra atmosfera do współpracy. Wyróżnione firmy dają ogromny wkład w rozwój przedsiębiorczości w Małopolsce. To niezwykle ważne, ponieważ nasz region został uhonorowany przez międzynarodowe gremium tytułem Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości już po raz drugi. Cieszymy się, ponieważ w tej wysokiej ocenie Małopolski macie Państwo swój ogromny udział. Serdecznie gratuluję nominowanym i wyróżnionym w plebiscycie laureatom - powiedział Wojciech Piech, Pełnomocnik Marszałka Województwa Małopolskiego ds. przedsiębiorczości.
Małopolska Nagroda Rynku Pracy została przyznana pracodawcom mającym siedzibę w Małopolsce oraz firmom prowadzącym działalność na terenie naszego regionu. Celem Nagrody jest promowanie pracodawców inwestujących w pracowników oraz sprzyjających godzeniu życia zawodowego z prywatnym, a także osób inicjujących przedsięwzięcia wspierające Rynek Pracy województwa małopolskiego i rozwój zawodowy Małopolan.
Przedsiębiorcy zostali nagrodzeni w kategoriach:
• Małopolski Pracodawca Wspierający Rozwój Pracowników (Dla pracodawcy, który inwestuje w rozwój zawodowy pracowników i wspiera ich w podnoszeniu kwalifikacji. Zapewnia stabilność zatrudnienia oraz wywiązuje się ze swoich zobowiązań wobec pracowników. Stosuje rozwiązania, sprzyjające zarządzaniu wiekiem w firmie oraz adaptacji nowych pracowników w miejscu pracy).
Nominowani w tej kategorii to:
- Centrum Zdrowia Tuchów nowoczesna placówka medyczna z siedzibą w Tuchowie, świadcząca kompleksową opiekę zdrowotną dla mieszkańców Małopolski. Doświadczenie i kompetencje zespołu lekarskiego oraz wysokiej klasy sprzęt medyczny dają gwarancję fachowej i życzliwej troski o zdrowie każdego pacjenta. Misją Centrum jest troska o dobro i komfort Pacjentów oraz zapewnienie najwyższych standardów w zakresie profilaktyki, diagnostyki i pełnej opieki medycznej.
- FAKRO polska firma rodzinna, z siedzibą w Nowym Sączu. Specjalizuje się w produkcji i sprzedaży okien dachowych, schodów strychowych i innych produktów zapewniających komfort mieszkania na całym świecie. W swojej działalności firma kładzie szczególny nacisk na rozwój, jakość i bezpieczeństwo produktów, proekologiczne rozwiązania oraz na zwiększanie zaufania i zadowolenia klientów. Rozwój, innowacyjność, odpowiedzialność i wiarygodność to 4. wartości FAKRO.
- NEW TECH LAB innowacyjna firma z siedzibą w Skawinie. Posiada wieloletnie doświadczenie w przemyśle gaśniczym oraz w zastosowaniu proszków gaśniczych ABC w wielu sektorach przemysłu. Dąży do osiągnięcia równowagi między biznesem, a ochroną środowiska naturalnego, stosując zasady zrównoważonego rozwoju we wszystkich aspektach gospodarowania odpadami gaśniczymi. Zapewnia pełne i godne zatrudnienie, w tym dla młodych pracowników, realizując programy adaptacyjne, szkolenia rozwojowe oraz spotkania integracyjne.
- Lodziarnia-Cukiernia „Magdalenka” lokalna firma z siedzibą w Piwnicznej-Zdroju. Znana z produkcji wyjątkowych wyrobów cukierniczych. Specjalizuje się w tworzeniu tradycyjnych i nowoczesnych wypieków, takich jak ciasta, torty, ciasteczka i desery, które wyróżniają się wysoką jakością i niepowtarzalnym smakiem. Dzięki ciągłemu rozwojowi – wprowadzaniu nowych technologii, produktów i dbałości o podnoszenie kwalifikacji personelu – zyskała uznanie i staje się coraz bardziej rozpoznawalną marką w Małopolsce.
Zwycięzcą w kategorii Małopolski Pracodawca Wspierający Rozwój Pracowników została firma NEW TECH LAB.
• Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie (Dla pracodawcy, który wykraczając poza obowiązki uregulowane w powszechnie obowiązujących przepisach prawa pracy, stosuje również inne rozwiązania mające na celu wsparcie pracowników w godzeniu życia zawodowego z rodzinnym, a także wprowadza rozwiązania związane z wystąpieniem szczególnych okoliczności dotyczących charakteru wykonywanej pracy, bądź zdarzeniami zewnętrznymi).
Nominowani w tej kategorii to:
- Piwniczanka Spółdzielnia Pracy, zakład z siedzibą w Piwnicznej-Zdroju, którego podstawową działalnością jest wydobywanie oraz rozlew naturalnej wody mineralnej i jej sprzedaż. Jako Spółdzielnia Pracy łączy efektywność ekonomiczną i nowoczesną technologię produkcji z rzemieślniczą rzetelnością i wartościami zakorzenionymi w swojej działalności. Piwniczanka aktywnie uczestniczy w życiu regionu, wspierając różnorodne inicjatywy kulturalne i charytatywne.
- Przedsiębiorstwo Pszczelarskie Łysoń Sp. z o.o. rodzinna firma z siedzibą w Kleczy Dolnej. Lider w produkcji sprzętu pszczelarskiego, takiego jak: ule styropianowe, miodarki, urządzenia do kremowania, odsklepiania czy też dozowania miodu. Angażuje się w działalność edukacyjną i promocyjną związaną z pszczelarstwem. W swojej działalności kierują się wartościami, takimi jak: odpowiedzialność, zaangażowanie, bliskie relacje, uczciwość i innowacyjność.
- Trivium Packaging Poland Sp. z. o. o. firma z siedzibą w Kątach, w gminie Radziemice. Działa w sektorze produkcji opakowań dla różnych branż. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zaawansowanym technologiom zapewniają wysoką jakość produktów oraz dbałość o środowisko naturalne. Dążą do stworzenia środowiska pracy, w którym każda osoba czuje się bezpiecznie, jest szanowana i ceniona, a każdy pracownik ma możliwość maksymalizacji swojego potencjału.
Zwycięzcą w kategorii Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie została firma Przedsiębiorstwo Pszczelarskie Łysoń Sp. z o.o.
„Mikro Firma za rogiem 2024” (Celem tej nagrody jest wyróżnienie mikroprzedsiębiorstw, odgrywających ważną rolę wśród lokalnej społeczności i cieszących się uznaniem klientów. Do udziału w konkursie można było zgłaszać przedsiębiorców:
• zatrudniających mniej niż 10 pracowników,
• posiadających siedzibę lub miejsce prowadzenia działalności w Małopolsce,
• charakteryzujących się marką, produktem lub usługą pod względem jakości wyróżniającą się na rynku w ocenie klientów, realizowane przedsięwzięcia winny cieszyć się powszechnym uznaniem, nie budzić kontrowersji i być zgodne z powszechnienie przyjętymi normami społecznymi).
Nominowani w tej kategorii to:
- Karczma Śliwkowa w Bobowej restauracja oferująca dania kuchni regionalnej i polskiej, z siedzibą w Bobowej. Specjalizuje się w tradycyjnych potrawach, przygotowywanych z lokalnych produktów. Restauracja wyróżnia się przyjazną atmosferą i rustykalnym wystrojem, idealnym na spotkania rodzinne oraz imprezy okolicznościowe. Karczma aktywnie wspiera lokalną społeczność, promując dziedzictwo kulinarne regionu i angażując się w wydarzenia kulturalne. Jest postrzegana jako rzetelny pracodawca.
- MM Koronki Monika Madej firma z siedzibą w Bobowej. Specjalizuje się w tworzeniu tradycyjnych, ręcznie robionych koronek. Serwety, obrusy i ozdoby powstają z dbałością o detale i zgodnie z lokalnym rzemiosłem. Unikatowe wyroby zdobywają uznanie wśród miłośników sztuki ludowej i tradycyjnych dekoracji, a także promują rękodzieło na rynku polskim i zagranicznym.
- Perfect Beauty Educator Justyna Kawula jednoosobowa działalność gospodarcza z Koniuszowej. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu kosmetyki i stylizacji paznokci. Kadzie nacisk na praktyczne umiejętności i indywidualne podejście do kursantów, zdobywając zaufanie wśród osób chcących rozwijać się w branży beauty. Aktywnie wspiera lokalny rynek pracy, dając szansę zarówno młodym talentom, jak i osobom z doświadczeniem, oferując im stabilne zatrudnienie i możliwości rozwoju.
Zwycięzcą w kategorii Mikro Firma za rogiem 2024 została Karczma Śliwkowa w Bobowej.
Nagroda Specjalna Kapituły Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy
Podczas gali wręczona została również Nagroda Specjalna Kapituły Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy. Jej laureatem został Jan Kumorek, Prezes Zarządu Piwniczanka Spółdzielnia Pracy.
Jan Kumorek jest liderem firmy z wieloletnią tradycją, czołowej w kategorii wód mineralnych w Polsce. Nie tylko zarządza firmą, ale także wpływa na poprawę jakości życia mieszkańców Piwnicznej-Zdroju. Kładzie duży nacisk na etyczne i odpowiedzialne zarządzanie, uwzględniając interesy zarówno pracowników, jak i społeczności lokalnej, w której firma prowadzi swoją działalność. Uważa, że odpowiedzialność społeczna jest kluczowym elementem długofalowego sukcesu firmy, który łączy aspekty ekonomiczne z etycznymi i społecznymi, m.in. wspiera lokalne inicjatywy, tworzy miejsca pracy i inwestuje w rozwój społeczności czy współpracuje z organizacjami pozarządowymi.
Galę podsumowującą plebiscyt uświetnił występ zespołu Swingin Train Jazz.
Organizatorami konkursu byli: Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie – instytucje Województwa Małopolskiego. Patronem medialnym wydarzenia była Gazeta Krakowska.
źródło: małopolska.pl / Biuro Praskowe UMWM/ŁP
Więcej na temat
komentarze
reklama