5 ofiar śmiertelnych na drogach w ciągu dwóch dni

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W dniach 12 i 13 marca w 15 wypadkach drogowych do jakich doszło w Małopolsce śmierć poniosło 5 osób, w tym 2 kierujących samochodami osobowymi, 1 motorowerzysta, 1 rowerzysta oraz pieszy. Ponadto 15 osób zostało rannych.

Do pierwszego zdarzenia doszło w środę 12 marca około godz. 14:40 w miejscowości Liszki w powiecie krakowskim. Jak wstępnie ustalono, 25 letni kierujący pojazdem ciężarowym na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 64 – letniego pieszego, który poniósł śmierć na miejscu. Do kolejnego zdarzenia tego samego dnia doszło w miejscowości Tymowa w powiecie brzeskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 69 – letni kierujący pojazdem Audi, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 45 – letniemu kierującemu pojazdem m-ki BMW. W wyniku doznanych obrażeń ciała kierujący Audi zmarł po przewiezieniu do szpitala.

W czwartek 13 marca około godz. 5:00 nad ranem, w Oświęcimiu śmierć na drodze poniósł  60 – letni motorowerzysta, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 45 –letniej kierującej VW Passatem.  Kilka godzin później w Libiążu w powiecie oświęcimskim, śmierć na miejscu poniósł 34 – letni kierujący Oplem. Mężczyzna ten z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost pod jadący samochód ciężarowy. Kolejny czwartkowy tragiczny wypadek miał miejsce w Makowie Podhalańskim w powiecie suskim. Do tego zdarzenia doszło około godziny 17:50. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 38 – letni kierujący ciężarówką wykonując manewr skrętu w prawo do posesji, potrącił wykonującego manewr wyprzedzania z prawej strony 43 – letniego rowerzystę, który zmarł w szpitalu.

Policja prosi wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek, rozwagę na drodze, a także przewidywanie sytuacji niebezpiecznych.

Od początku roku w Małopolsce doszło do 332 wypadków, w których 18 osób poniosło śmierć w tym 8 pieszych oraz 378 zostało rannych.

Będąc osobą pieszą należy pamiętać, iż zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd w tym również na przejściu dla pieszych. Przypominamy również o obowiązku używania elementu odblaskowego poruszając się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym w sposób widoczny dla innego uczestnika ruchu drogowego. Ten element odblaskowy warto również posiadać na swojej odzieży poruszając się na obszarze zabudowanym.

źródło: Małopolska Policja

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama